SWIMMING
SWIMMING
DIVISION II
DISTRICT CHAMPIONSHIP SWIM MEET
at Robert F. Busby Natatorium, Cleveland State University
GIRLS
1-meter diving — 12, Kendall Nigh (Poland), 297.80; 14, Sydney Ohlin (Poland), 266.40; 16, Madison Schaefer (Howland), 217.90.
200-yard medley relay — 14, Howland (Mackenzie Karabin, Caitlyn Mindek, Mia Pantalone, Rachel Delida), 1:59.83; 17, Poland (Erin Kilgore, Carly Ungaro, Gianna Stanich, Ellie Blasko), 2:01.39.
200-yard freestyle — 22, Emily Benson (Liberty), 2:08.43; 25, Jocelyn Buchheit (Columbiana), 2:10.16; 30, Jordan Anderson (West Branch), 2:13.14.
200-yard individual medley — 6, Jamyson Robb (West Branch), 2:07.97; 14, Rachel Klem (Columbiana Crestview), 2:17.25; 15, Mia Pantalone (Howland), 2:19.05; 29, Maddy Bennett (South Range), 2:35.78.
50-yard freestyle — 20, Olivia Benson (Liberty), 25.94; 26, Caitlyn Mindek (Howland), 26.71; 30, Rachel Delida (Howland), 27.09.
100-yard butterfly — 18, Mia Pantalone (Howland), 1:03.84.
100-yard freestyle — 14, Brooklyn Bukan (McDonald), 56.78; 20, Caitlyn Mindek (Howland), 58.14; 24, Olivia Benson (Liberty), 58.85; 29, Rachel Delida (Howland), 59.76.
500-yard freestyle — 24, Emily Benson (Liberty), 5:53.07.
200-yard freestyle relay — 7, Howland (Caitlyn Mindek, Rachel Delida, Corinne Daniels, Mia Pantalone), 1:45.08; 20, Poland (Gianna Stanich, Rachel Wolfe, Erin Kilgore, Ellie Blasko), 1:51,39.
100-yard backstroke — 16, Brooklyn Bokan (McDonald), 1:03.96; 25, Jordan Anderson (West Branch), 1:07.08.
100-yard breaststroke — 1, Jamyson Robb (West Branch), 1:03.08; 9, Rachel Klem (Crestview), 1:07.01; 23, Gina Ricciardi (Cardinal Mooney), 1:14.06; 27, Carly Ungaro (Poland), 1:15.54.
400-yard freestyle relay — 17, Poland (Gianna Stanich, Rachel Wolfe, Ellie Blasko, Carly Ungaro), 4:08.28.
BOYS
200-yard medley relay — 9, Canfield (Connor Fritz, Joe Klepec, Robby DiDomenico, Matthew Peckman), 1:44.62; 13, Poland (Jason Wilson, Mark Lanterman, Nico Lattanzio, Van Blasko), 1:50.23; 17, Hubbard (Declan O’Hara, Noah Johns, Dominic Panozzo, Sam Esposito), 1:55.01.
200-yard freestyle — 9, Andrew Riser (Liberty), 1:51.02; 20, Robby DiDomenico (Canfield), 1:57.89;
200-yard individual medley — 10, Jared Mindek (Howland), 2:01.62; 13, Dominic Panozzo (Hubbard), 2:05.11; 14, Luke Dietz (Canfield), 2:07.83; 23, Alex Rohrer (Lakeview), 2:13.61.
50-yard freestyle — 6, Jason Paris (Canfield), 21.86; 14, Bobby Kutsch (Canfield), 22.29; 15, Mark Lanterman (Poland), 22.38; 16, Matthew Peckman (Canfield), 22.39; 26, James Dietz (Canfield), 23.58; 30, Nico Lattanzio (Poland), 23.74.
100-yard butterfly — 11, Bobby Kutsch (Canfield), 56.23; 15, Andrew Riser (Liberty), 57.16.
100-yard freestyle — 7, Mark Lanterman (Poland), 49.60; 9, Jason Paris (Canfield), 49.93; 12, Matthew Peckman (Canfield), 50.26; 22, James Dietz (Canfield), 52.36.
500-yard freestyle — 14, Robby DiDomenico (Canfield), 5:17.06; 19, Alex Rohrer (Lakeview), 5:25.12.
200-yard freestyle relay — 4, Canfield (Bobby Kutsch, James Dietz, Matthew Peckman, Jason Paris); 14, Poland (Jason Wilson, Van Blasko, Nico Lattanzio, Mark Lanterman), 1:34.52.
100-yard backstroke — 13, Connor Fritz (Canfield), 57.62; 15, Luke Dietz (Canfield), 58.75; 20, Jason Wilson (Poland), 1:01.82.
100-yard breaststroke — 2, Jared Mindek (Howland), 58.45; 11, Dominic Panozzo (Hubbard), 1:02.09; 19, Joe Klepec (Canfield), 1:07.38; 20, Ty Schaab (Canfield), 1:07.40.
400-yard freestyle relay — 4, Canfield (Bobby Kutsch, James Dietz, Luke Dietz, Jason Paris), 3:17.61; 18, Hubbard (Dominic Panozzo, Declan O’Hara, Noah Johns, Sam Esposito), 3:45.30.
SEmD BOB ETTINGER