HIGH SCHOOL SPORTS


HIGH SCHOOL SPORTS

FRIDAY’S RESULTS

GIRLS GOLF

ursuline 198, beaver local 212

at Stambaugh Golf Course

URSULINE — Erika Hankavich 47, Megan Stoneburner 49, Lucia Naples 50, Ava Wirtz 52.

BEAVER LOCAL — McKenna Kyler 46, Brooke Briggs 50, Brooke Talbot 50, Shana Cowsert 66

canfield 184, warren HArding 273

CANFIELD — Madison Murphy 43, Jackie Kinnick 43, Haley Tisone 48, Eileen McHale 50.

HARDING — Taylor Baughman 62, Myesha Grubbs 67, Taryn Baughman 72, Breanna Houlihan 72.

Records — Canfield 5-0; Harding 0-5.

SCHEDULE

today

CROSS COUNTRY

Kenston Invitational, 9:15 a.m.

VOLLEYBALL

Brecksville-Broadview Heights at Boardman, 12:30 p.m.

Canfield, GlenOak, Louisville quad at Massillon Washington, 9 a.m.

monday

GIRLS GOLF

Cardinal Mooney at Austintown Fitch, 4 p.m.

tuesday

CROSS COUNTRY

Suburban League Meet, Brookfield, 4:45 p.m.

Suburban League Meet, Girard High School, 4:30 p.m.

BOYS GOLF

Salem at Hubbard, 5:30 p.m.

GIRLS GOLF

Cardinal Mooney, Ursuline at Warren JFK, 4 p.m.

Salem at Hubbard, 4 p.m.

BOYS SOCCER

Mooney at Warren JFK, 5 p.m.

Hubbard at South Range, 7 p.m.

Niles at Girard, 7 p.m.

VOLLEYBALL

East at Lowellville, 5:30 p.m.

Hubbard at Niles, 6:30 p.m.

Jackson-Milton at Mathews, 5:30 p.m.

South Range at Girard, 6:30 p.m.

wednesday

CROSS COUNTRY

Kirtland, Newbury at Grand Valley, 4 p.m.

BOYS GOLF

Canfield at Revere, 4 p.m.

Jackson-Milton at Mineral Ridge, 4 p.m.

Lowellville at Western Reserve, 4 p.m.

GIRLS GOLF

Cardinal Mooney at Boardman, 4 p.m.

Champion at Canfield, 4 p.m.

Columbiana at Lowellville, 3:30 p.m.

BOYS SOCCER

Waterloo at Jackson-Milton, 5 p.m.

GIRLS SOCCER

Boardman at Canfield, 7 p.m.

Hubbard at Girard, 7 p.m.

Poland at South Range, 7 p.m.

TENNIS

Canfield at Poland, 4 p.m.

Cardinal Mooney at Laurel (Pa.), 4:30 p.m.

VOLLEYBALL

Jackson-Milton at Sebring, 5:30 p.m.

Newbury at Southington, 7 p.m.

South Range at Boardman, 7 p.m.

Ursuline at Mooney, 6:30 p.m.

FRIDAY

FOOTBALL

Beachwood at Chaney, 7 p.m.

Boardman at Poland, 7 p.m.

Campbell at Bexley, 7 p.m.

Mooney at Akron Hoban, 7 p.m.

Crestview at South Range, 7 p.m.

Dover at Canfield, 7 p.m.

Howland at Hubbard, 7 p.m.

Jackson-Milton at Newton Falls, 7 p.m.

LaBrae at Garfield, 7 p.m.

Leetonia at Mathews, 7 p.m.

Liberty at Lakeview, 7 p.m.

McDonald at Columbiana, 7 p.m.

Mineral Ridge at Lisbon

New Philadelphia at Struthers

Niles at Alliance

Perry Academy at East, 7 p.m.

Rhodes at Warren Harding

Rittman at Champion

Sebring at Southington

Springfield at Brookfield, 7 p.m.

St. John School at Newbury, 7 p.m.

Ursuline at Austintown Fitch, 7 p.m.

Valley Christian at Warren JFK, 7 p.m.

West Branch at Girard, 7 p.m.

Western Reserve at East Palestine, 7 p.m.

Windham at Lowellville, 7 p.m.

More like this from vindyarchives.com