HIGH SCHOOLS
HIGH SCHOOLS
SCHEDULE
TODAY
GIRLS SOCCER
DIVISION I
Massillon at Canton McKinley, 7 p.m.
Boardman at Lake, 7 p.m.
Massillon Perry at Louisville, 7 p.m.
Akron North at Nordonia, 7 p.m.
Cuyahoga Falls at Aurora, 7 p.m.
Kent Roosevelt at Stow-Munroe Falls, 7 p.m.
Kenston at Solon, 7 p.m.
DIVISION II
Girard at Salem, 7 p.m.
Struthers at Hubbard, 7 p.m.
Southeast at South Range, 4:30 p.m.
DIVISION III
Crestview at Valley Christian, 4:30 p.m.
Leetonia at Springfield, 7 p.m.
Columbiana at Cardinal Mooney, 6 p.m.
Maplewood at Bristol, 4 p.m.
Waterloo at LaBrae, 7 p.m.
Our Lady of the Elms at Lordstown, 4 p.m.
VOLLEYBALL
TOURNAMENT
DIVISION I
At Lake High
Canton McKinley vs. East, 5:30 p.m.
Boardman vs. Massillon, 7 p.m.
Canton GlenOak vs. Green, 8:30 p.m.
DIVISION II
At West Branch High
Struthers vs. Alliance, 5 p.m.
Crestwood vs. West Branch, 6:30 p.m.
Marlington vs. Streetsboro, 8 p.m.
DIVISION III
At Salem High
Cardinal Mooney vs. Columbiana, 5:30 p.m.
South Range vs. East Palestine, 7 p.m.
At LaBrae High
Champion vs. Grand Valley, 5:30 p.m.
Kirtland vs. Pymatuning Valley, 6:30 p.m.
Conneaut vs. Hawken, 8 p.m.
Regular season
Weirton at East Liverpool, 5:30 p.m.
DIVISION IV
CORTLAND DISTRICT
At Lakeview High
Warren JFK vs. Southington, 4:30 p.m.
Mathews vs. Windham, 6 p.m.
Maplewood vs. Fairport Harding, 7:30 p.m.
At Columbiana High
Southern vs. Leetonia, 5 p.m.
Lowellville vs. Wellsville, 6:15 p.m.
Western Reserve vs. Sebring, 7:30 p.m.
TUESDAY
BOYS SOCCER
Tournament
DIVISION II
Niles at West Branch, 7 p.m.
Ursuline at Cardinal Mooney, 7 p.m,
Girard at Salem, 7 p.m.
DIVISION III
Columbiana at East Palestine, 7 p.m.
Leetonia at Campbell, 7 p.m.
Heartland Christian at United, 7 p.m.
St. Thomas Aquinas at Crestview, 4:30 p.m.
LaBrae at Badger, 4 p.m.
Jackson-Milton at Garfield, 7 p.m.
Mathews at Waterloo, 7 p.m.
Warren JFK at Newton Falls, 7 p.m
Regular season
Brookfield at Sharon, 4 p.m.
VOLLEYBALL
TOURNAMENT
DIVISION I
At Lake High
Austintown Fitch vs. Lake, 6 p.m.
Canfield vs. Massillon Perry, 7:30 p.m.
DIVISION II
At Jefferson High
Howland vs. Geneva, 5 p.m.
Girard vs. Edgewood, 6:30 p.m.
At West Branch High
Poland vs. Ravenna, 5:30 p.m.
Niles vs. Canton South, 7 p.m.
DIVISION III
At Salem High
Crestview vs. Liberty, 5:30 p.m.
Waterloo vs. Ursuline, 7 p.m.
At LaBrae High
Brookfield vs. LaBrae, 5:30 p.m.
Newton Falls vs. Mineral Ridge, 7 p.m.
DIVISION IV
At Lakeview High
Badger vs. Cornerstone Christian, 5 p.m.
Newbury vs. Bloomfield, 6:30 p.m.
At Columbiana High
Heartland Christian vs. Valley Christian, 5:30 p.m.
St. Thomas Aquinas vs. Lake Center Christian, 7 p.m.
WEDNESDAY
BOYS SOCCER
Tournament
DIVISION I
Boardman at Louisville, 7 p.m.
Canton McKinley at North Canton Hoover, 7 p.m.
Massillon at Lake, 7 p.m.
Austintown Fitch at Dover, 7 p.m.
Kenston at Twinsburg, 7 p.m.
Kent Roosevelt at Stow-Munroe Falls, 7 p.m.
Cuyahoga Falls at Nordonia, 7 p.m.
Warren Harding at Howland, 7 p.m.
Solon at Walsh Jesuit, 7 p.m.
VOLLEYBALL
TOURNAMENT
DIVISION I
At Lake High
Massillon Jackson vs. Canton McKinley/East, 6 p.m.
Boardman/Massillon vs. Canton GlenOak/Green, 7:30 p.m.
DIVISION II
At Jefferson High
VASJ vs. Lakeside, 5 p.m.
Perry vs. Harvey, 6:30 p.m.
At West Branch High
Southeast vs. Alliance/Struthers, 5:30 p.m.
West Branch/Crestwood vs. Marlington/Streetsboro, 7 p.m.
DIVISION III
At Salem High
Springfield vs. Cardinal Mooney/Columbiana, 5:30 p.m.
United vs. East Palestine/South Range, 7 p.m.
At LaBrae High
Cardinal vs. Grand Valley/Champion, 5:30 p.m.
Garfield vs. Kirtland/Pymatuning Valley, 7 p.m.
DIVISION IV
At Lakeview High
Ashtabula St. John vs. Warren JFK/Southington, 5 p.m.
Mathews/Windham vs. Maplewood/Fairport Harding, 6:30 p.m.
At Columbiana High
Rootstown vs. Southern/Leetonia, 5:30 p.m.
Jackson-Milton vs. Wellsville/Lowellville, 7 p.m.
FRIDAY
FOOTBALL
Ashtabula Edgewood at Struthers, 7 p.m.
Ashtabula Lakeside at Canal Fulton Northwest, 7 p.m.
Beaver Local at Martins Ferry, 7 p.m.
Boardman at Austintown Fitch, 7 p.m.
Campbell at Brookfield, 7 p.m.
Mooney at Ursuline (YSU), 7 p.m.
Clay Battelle at Southern, 7 p.m.
Southern at Bridgeport, 7 p.m.
East at Warren Harding, 7 p.m.
Howland at Canfield, 7 p.m.
Hubbard at Poland, 7 p.m.
Jefferson at Niles, 7 p.m.
LaBrae at Girard, 7 p.m.
Lakeview at Champion, 7 p.m.
Leetonia at Lisbon, 7 p.m.
Liberty at Newton Falls, 7 p.m.
Louisville at Salem, 7 p.m.
Lowellville at Jackson-Milton, 7 p.m.
Mathews at Grand Valley, 7 p.m.
McDonald at Sebring, 7 p.m.
South Range at Indian Creek, 7 p.m.
Southington at Windham, 7 p.m.
Springfield at Crestview, 7 p.m.
United at East Palestine, 7 p.m.
Valley Christian at Louisville St. Thomas Aquinas, 7 p.m.
Weir at East Liverpool, 7:30 p.m.
Wellsville at Columbiana, 7 p.m.
West Branch at Marlington, 7 p.m.
Western Reserve at Mineral Ridge, 7 p.m.