GRADS LIST
GRADS LIST
These students were awarded bachelor’s degrees unless otherwise noted:
SLIPPERY ROCK UNIVERSITY, Slippery Rock, Pa.
Darlington, Pa.: Brian Wallace, safety management.
Ellwood City, Pa.: Zachery Brown, psychology; Stephani Damato, education; Troy Eisenhauer, history; Michael Farah, history.
Farrell, Pa.: Melissa Purich, master of education.
Fombell, Pa.: Megan Burr, science.
Girard: Julia Guerrieri, education; Thomas Stark, professional studies.
Greenville, Pa.: Elizabeth Campman, education; George Emmett, business administration; Dillon Gruber, professional studies.
Grove City, Pa.: Constance Briggs, fine arts; Kara Constantine, education; Carly Forese, education; Michael Haizlett, professional studies; Tabbitha Isacco, arts; Micah Lehner, business administration; Nicole Leone, communication; Andrew Miller, exercise science; Marinda Osborne, science; Sarah Sloneker, fine arts; Christy Smith, nursing; Alexa Webster, criminology and criminal justice; Charissa Williamson, business administration.
Hermitage, Pa.: Anton Fellner, safety management; Megan Marley, psychology; Nicholas Schnur, business administration.
Jamestown, Pa.: Matthew Gross, professional studies; Jacob Young, master of education.
Leetonia: Karra Graeser, nursing.
Mercer, Pa.: Paul Asmann, education; Zachary Clark, safety management; Chaylee Cole, master of education; Aaron Jennings, education; Cassandra Lipinski, athletic training; Chelsea McConnell, education; Jacob Olson, education; Alex Renzo, criminology and criminal justice.
New Castle, Pa.: Kayla Boulton, theater; Musiette Clay, communication; Kayla Conti, business administration; Elicia Cutchall, music; Nolan Donegan, business administration; Alicia Janacone, master of education; James Janacone, master of education; Jonathan Johnson, education; Tara Salak, education; Mauricia Torres, fine arts; Shane Eichenlaub, business administration; Heather Haney, master of education; Jameson Burnworth, business administration; Jaclyn DiGiammarino, science and business administration; Emily Gallonio, psychology; Danielle Moses, science; Beverly Parker, Spanish; Stephanie Paszko, master of business administration; Brock Ross, communication; Victoria Shevitz, science.
New Wilmington, Pa.: Delila Danch, business administration; Amy Donston, master of education; Samantha Morgan, nursing; Jessica Wycoff, nursing.
Niles: Katlin Bucci, professional studies.
Poland: Nicole White, education.
Sharon, Pa.: Mark Bianco, science; Brittany McClain, education; Samuel Schweiss, education.
Sharpsville, Pa.: Jeremiah Klumph, science.
Volant, Pa.: Sam Bagwell, information systems; David Potsubay, science.
Wampum, Pa.: Joshua Larry, psychology
Youngstown: Alisha Johnson, science.
EDINBORO UNIVERSITY, Edinboro, Pa.
Ellwood City, Pa.: Amy Nicole Burr, master of social work.
Greenville, Pa.: Janet Sue McCorkle, middle level education; Lindsey L. Peterson, political science; Allison J. Pfaff, fine arts; John David Rimer, master of communication studies.
Hermitage, Pa.: Katelynn M. Horvath, individualized studies.
Jackson Center, Pa.: Melissa C. Lewis, master of arts in counseling.
Mercer, Pa.: Jennifer N. Woods, early childhood education.
New Castle, Pa.: Steven C. Burick, master of arts in counseling; Jesse C. Daugherty, fine arts; Anthony W. DePietro, fine arts; Christen Michelle Dunn, early childhood education; Sean P. Gwin, nursing; Steven J. Malinchak, health and physical education; Morgan B. O’Connor, master of educational leadership.
Pulaski, Pa.: Tiffani R. Suszynski, early childhood education.
Stoneboro, Pa.: Coleson T. Amon, fine arts; Meghan E. Patterson, associate of science in education.
Transfer, Pa.: Hope Mae Stegkamper, associate of science in education; Nicholas Walski, business administration.
Wampum, Pa.: Dakoda J. Cox, fine arts.
Warren: Joseph N. Grech, nursing; Leah Melissa Marsh, master of educational leadership.
West Middlesex, Pa.: Devin J. McLaughlin, education.