FRIDAY’S RESULTS
FRIDAY’S RESULTS
BOYS BASKETBALL
AREA SCORES
East 73, Austintown Fitch 49
East Palestine 59, Heritage Christian 45
Lisbon 58, Mineral Ridge 56 (OT)
Mansfield Sr. 78, Warren Harding 68
McDonald 58, Lowellville 52
N. Can. Hoover 81, Cardinal Mooney 49
Poland 73, Canfield 71
United 97, Heartland Christian 89
West Branch 61, Salem 59, 4 OTs
Western Reserve 51, Leetonia 31
OHIO
REGULAR SEASON
Antwerp 71, Woodlan, Ind. 33
Archbold 58, Bryan 45
Bowling Green 75, Whitehouse Anthony Wayne 52
Cin. Moeller 50, Middletown 33
Convoy Crestview 52, Delphos Jefferson 37
Defiance 62, Lima Bath 36
Edon 69, Gorham Fayette 53
Elida 68, Wapakoneta 52
Fremont Ross 55, Napoleon 38
Green 66, Tallmadge 47
Lexington 60, Bellville Clear Fork 37
Mansfield Madison 55, Ashland 52
Miller City 77, Hicksville 43
Ontario 72, Lucas 51
Ottoville 54, Haviland Wayne Trace 42
Parma 65, N. Royalton 50
Poland Seminary 73, Canfield 71
Rossford 62, Sylvania Northview 56
Shekinah Christian 51, Marion Christian Academy, N.C. 46
St. Marys Memorial 48, Kenton 34
Sylvania Southview 70, Maumee 54
Tol. Christian 61, Adrian Lenawee Christian, Mich. 49
Twinsburg 31, Hudson 27
Van Buren 63, Hamler Patrick Henry 58
Van Wert 66, Lima Shawnee 56
W. Unity Hilltop 53, Stryker 44
Wadsworth 59, Copley 45
Wauseon 24, Holgate 17
Windham 66, Rootstown 65
Wooster 68, Orrville 65
TOURNAMENT
Division I
Centerville 63, Trenton Edgewood 45
Cin. La Salle 93, Batavia Amelia 32
Cin. NW 73, Cin. Glen Este 68
Cols. Northland 71, Marysville 31
Cols. Upper Arlington 34, Pickerington Cent. 33
Springfield 64, Riverside Stebbins 48
Trotwood-Madison 57, Miamisburg 45
Westerville N. 61, Grove City 59
Division II
Cin. McNicholas 47, Goshen 40
Conneaut vs. Cle. East, ppd. to Mar 1.
Day. Dunbar 94, Germantown Valley View 40
Kettering Alter 64, Franklin 30
Jefferson Area vs. Perry, ppd. to Mar 2.
Sunbury Big Walnut 56, Delaware Buckeye Valley 46
Vincent Warren 55, Athens 53
Waverly 45, Chillicothe 43
Division III
Bloom-Carroll 69, Cols. Horizon Science 30
Cardington-Lincoln 65, Milford Center Fairbanks 58
Casstown Miami E. 68, Day. Stivers 49
Chillicothe Zane Trace 59, Crooksville 46
Cin. Clark Montessori 60, Cin. Purcell Marian 56
Cin. Taft 100, Felicity-Franklin 50
Day. Northridge 67, Brookville 57
McDermott Scioto NW 58, Chillicothe Huntington 48
Tipp City Bethel 47, W. Liberty-Salem 29
Wheelersburg 57, Oak Hill 51, OT
POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS
Mansfield Christian vs. Kidron Cent. Christian, ppd.
Berea vs. Avon Lake, ppd. to Feb 27.
Strongsville vs. Garfield Hts., ppd. to Feb 27.
Lorain Clearview vs. Lorain Southview, ppd. to Feb 27.
Parma Padua vs. Parma Hts. Holy Name, ppd. to Feb 27.
Stow-Munroe Falls vs. Solon, ppd. to Feb 27.
Minster vs. Maria Stein Marion Local, ppd. to Feb 27.
Ft. Recovery vs. New Bremen, ppd.
New Riegel vs. Bascom Hopewell-Loudon, ppd.
Lima Sr. vs. Findlay, ppd.
Shelby vs. Upper Sandusky, ppd.
Galion vs. Tiffin Columbian, ppd.
Coldwater vs. Delphos St. John’s, ppd. to Feb 27.
Lima Temple Christian vs. Dola Hardin Northern, ppd. to Feb 27.
Sherwood Fairview vs. Kalida, ppd. to Feb 27.
Ft. Jennings vs. Leipsic, ppd. to Feb 27.
McComb vs. Lima Perry, ccd.
Celina vs. Ottawa-Glandorf, ppd. to Feb 28.
Continental vs. Pandora-Gilboa, ppd.
Ada vs. Spencerville, ppd. to Mar 1.
New Washington Buckeye Cent. vs. Bucyrus, ppd.
Bucyrus Wynford vs. Crestline, ppd.
Ashland Mapleton vs. Greenwich S. Cent., ppd.
Port Clinton vs. Milan Edison, ppd. to Feb 27.
Plymouth vs. Collins Western Res., ppd. to Feb 27.
New London vs. Monroeville, ppd.
Ashland Crestview vs. Norwalk St. Paul, ppd. to Feb 27.
Tol. Ottawa vs. Lakeside Danbury, ppd. to Feb 27.
Sandusky St. Mary vs. Sandusky Perkins, ppd. to Feb 27.
N. Baltimore vs. Bettsville, ppd. to Feb 27.
Gibsonburg vs. Bloomdale Elmwood, ppd. to Feb 27.
Carey vs. Fostoria St. Wendelin, ppd. to Feb 27.
Sycamore Mohawk vs. Kansas Lakota, ppd.
Genoa Area vs. Millbury Lake, ppd. to Feb 27.
Lafayette Allen E. vs. Paulding, ppd. to Feb 27.
Bluffton vs. Van Wert Lincolnview, ppd. to Feb 27.
Columbus Grove vs. Lima Cent. Cath., ppd.
Pemberville Eastwood vs. Tontogany Otsego, ppd. to Feb 27.
Huron vs. Clyde, ppd. to Feb 27.
Norwalk vs. Fostoria, ppd. to Feb 27.
Oak Harbor vs. Castalia Margaretta, ppd. to Feb 27.
Cle. VASJ vs. Akr. Hoban, ppd. to Feb 27.
PENNSYLVANIA
District III Tournament
Class A
Quarterfinal
Lebanon Catholic 74, New Hope Academy 61
Reading Central Catholic 63, Antietam 43
Class AAA
Quarterfinal
East Pennsboro 52, West York 48
Eastern York 74, Susquehanna Township 55
Lancaster Christian 52, Hershey 46
Steelton-Highspire 55, York Suburban 47
District VII Tournament
Class A
Quarterfinal
Cornell 50, Clairton 44
Lincoln Park Charter 74, Our Lady Sacred Heart 58
Serra Catholic 68, Vincentian Academy 39
Sewickley Academy 70, Neshannock 36
Class AAA
Quarterfinal
Chartiers Valley 85, Trinity 47
Hampton 52, Montour 28
West Allegheny 62, Highlands 59
West Mifflin 60, Belle Vernon 51
POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS
District I Tournament
Class A
Quarterfinal
Phil-Mont vs. Faith Christian, ppd. to Feb 27.
Calvary Baptist vs. Girard College, ppd. to Feb 27.
Christopher Dock vs. Delco Chr., ppd. to Feb 27.
Plumstead Chr. vs. Church Farm, ppd. to Feb 27.
Class AAAA
Quarterfinal
Neshaminy vs. Penn Wood, ppd. to Feb 27.
Chester vs. Souderton, ppd. to Feb 27.
West Chester Rustin vs. Pennsbury, ppd. to Feb 27.
Penncrest vs. Plymouth-White, ppd. to Feb 27.
District II Tournament
Class A
First Round
Susquehanna vs. St. Michaels, ppd. to Feb 27.
Class AA
First Round
West Side Tech vs. Dunmore, ppd. to Feb 27.
Northwest vs. Scranton Holy Cross, ppd. to Feb 27.
Mountain View vs. Lackawanna Trail, ppd. to Feb 27.
Elk Lake vs. Riverside, ppd. to Feb 27.
Carbondale vs. Wyoming Seminary, ppd. to Feb 27.
Mid Valley vs. Wilkes-Barre Meyers, ppd. to Feb 27.
Hanover Area vs. Wilkes-Barre GAR, ppd. to Feb 27.
Class AAA
First Round
Tunkhannock vs. Pittston Area, ppd. to Feb 27.
Valley View vs. Scranton Prep, ppd. to Feb 27.
North Pocono vs. Nanticoke Area, ppd. to Feb 27.
Class AAAA
First Round
Williamsport vs. Wyoming Valley West, ppd. to Feb 27.
Delaware Valley vs. Wallenpaupack, ppd. to Feb 27.
District III Tournament
Class AA
Quarterfinal
York Catholic vs. Trinity, ppd. to Feb 27.
Upper Dauphin vs. Lancaster Mennonite, ppd. to Feb 27.
Annville-Cleona vs. Hanover, ppd. to Feb 27.
District IV Tournament
Class A
Lourdes Regional vs. Mansfield, ppd. to Feb 27. Quarterfinal
Benton vs. Sayre, ppd. to Feb 27.
Class AAA
Quarterfinal
Midd-West vs. Mifflinburg, ppd. to Feb 27.
Jersey Shore vs. Shamokin, ppd. to Feb 27.
District IX Tournament
Class A
Quarterfinal
Elk County Catholic vs. Ridgway, ppd. to Feb 27.
Clarion-Limestone vs. Coudersport, ppd. to Feb 27.
Cameron County vs. Dubois Central Catholic, ppd. to Mar 1.
Keystone vs. Allegheny-Clarion Valley, ppd. to Mar 1.
District VI Tournament
Class A
Quarterfinal
Portage Area vs. Northern Cambria, ppd. to Mar 1.
Harmony vs. Penns Manor, ppd. to Mar 1. Class AA
Quarterfinal
Bishop McCort vs. Penns Valley, ppd. to Mar 1.
Westmont Hilltop vs. Mount Union, ppd. to Mar 1. District X Tournament
Class A
First Round
Conneaut Valley vs. Kennedy Catholic, ppd. to Feb 28.
Villa Maria vs. West Middlesex, ppd. to Feb 28. Class AAA
Quarterfinal
Central Tech vs. Farrell, ppd. to Feb 28.
Grove City vs. Erie East, ppd. to Feb 28.
Meadville vs. General McLane, ppd. to Feb 28.
Hickory vs. Girard, ppd. to Feb 28. District XI Tournament
Class A
Quarterfinal
Mahanoy Area vs. Marian Catholic, ppd. to Feb 27.
Moravian Academy vs. Pius X, ppd. to Feb 27.
Weatherly vs. Notre Dame-East Stroudsburg, ppd. to Feb 27.
Salem Christian vs. Williams Valley, ppd. to Feb 27. Class AAA
Quarterfinal
Saucon Valley vs. Northern Lehigh, ppd. to Feb 27.
Allentown Central Catholic vs. Wilson, ppd. to Feb 27.
Blue Mountain vs. Jim Thorpe, ppd. to Feb 27.
Panther Valley vs. Pottsville, ppd. to Feb 27.
SUMMARIES
East 73, Austintown Fitch 49
EAST (14-4) — Trumaine Jenkins 2-2-6, Martz Penn 4-0-8, Tyrell Henry 2-0-5, Jessie Johnson 3-0-7, Damian Daniels 1-1-3, Jayrell Burt 9-4-22, Norman Johnson 4-0-9, Lee Johnson 0-2-2. Justin Brown 6-2-14. Totals: 31 11-15 73.
FITCH (1-19) — Jahwuan Pete 4-1-11, Shane Stevens 0-1-1, Dontrell, Lawrence 0-2-2, Dan Chepke 3-0-6, DeAndre Richardson 3-0-7, Billy Price 1-2-4, Chris Miller 7-3-18. Totals: 18 9-12 49.
East16192117—73
Fitch1214617—49
3-point goals: East 3 (Henry 1, Jessie Johnson 1, Norman Johnson 1); Fitch 4 (Pete 2, Richardson 1`, Miller 1. JVs: East 49-40.
Ursuline 71, Chaney 58
URSULINE (5-13) — Craig Washington 1-4-7, Ryan Strollo 2-0-5, Lou Joseph 1-0-2, Khiree Gregory 1-0-2, Atiim Smith 1-5-7. Totals: 21-42 22-36 71.
CHANEY (5-15) — Chuck Jennings 5-0-11, Phillip Hudson 2-0-6, Khimani Chism 0-1-1, Tyrell Howell 5-6-18, Anthony Cornwell 1-2-4, Ken Strong 3-2-10, Carlos Colon 0-0-0, Terrance Mackie 2-0-4, Glen Gunther 1-2-4. Totals: 19-48 13-21 58.
Ursuline12131729—71
Chaney1317919—58
3-point goals: Ursuline 7-11 (Jenkins 5, Washington & Strollo 1); Chaney 7-24 (Hudson 2, Howell 2, Strong 2, Jennings 1). Rebounds: Ursuline 35 (Atiim Smith 12); Chaney 21 (Mackie 5, Jennings 5). Assists: Ursuline 8 (Washington 3); Chaney 5, (Chism 3). Steals: Ursuline (6); Chaney 8. JVs: Chaney, 57-48.
N. Can. Hoover 81, Cardinal Mooney 49
N. CANTON HOOVER (16-4) — Jimmy Wackerly 3-0-6, Dom Iero 1-0-3, Dan Daugherty 6-1-16, Nyles Evans 5-2-13, A.J. Sarbaugh 1-0-2, Cory Veldhuizen 9-0-18, Zach Fashbaugh 1-0-2, Kyle Arnold 1-1-4, Austin Appleby 2-0-4, Tyler Fausnight 4-4-12, Matt Corcoran 0-1-1. Totals: 33-52 9-16 81.
CARDINAL MOONEY (15-5) — Tom Beck 1-0-2, Jeff Chahine 5-0-12, Cy Shuster 1-0-2, Danny Reese 3-0-6, Joe Stoops 0-0-0, John Stoops 2-0-5, Chuck Gruber 3-0-6, Ryan Gallagher 3-4-10, Pat DePizzo 2-0-4, Doug Caputo 1-0-2. Totals: 21-55 4-4 49.
Hoover28132119—81
Mooney12131212—49
3-point goals: Hoover 6 (Daugherty 3, Evans 1, Arnold 1, Iero 1); Mooney 3 (Chahine 2, John Stoops 1). JVs: Hoover, 55-46.
POLAND 73, CANFIELD 71
CANFIELD (17-3, 6-1) — Mike Podolsky 5-0-12, Justen Vrabel 2-0-4, Gene Wollet 7-4-20, Joe Hoelzel 6-2-14, Dan Campolito 8-0-21. Totals: 28-54 6-10 71.
POLAND (19-1, 6-1) — Matt Mrozek 1-0-3, Niko Fatimus 4-1-12, Dom DeFelice 1-0-3, John Price 1-0-2, David Baker 6-2-14, Drew Wagner 2-0-6, Ben Donlow 7-0-14, Colin Reardon 3-0-7, Luke Wollet 4-3-12. Totals: 29-61 6-10 73.
Canfield20121425—71
Poland2391623—73
3-point goals: Canfield 9 (Campolito 5, Podolsky 2 Wollet 2), Poland 9 (Fatimus 3, Wagner 2, Wollet, Mrozek, DeFelice, Reardon). Rebounds: Canfield 28 (Vrabel 6), Poland 34 (Donlow 10). Assists: Canfield 12 (Podolsky 3), Poland 13 (Fatimus, Wollet 4). Steals: Canfield 14 (Wollet 4), Poland 12 (Donlow, Wollet 3). Turnovers: Canfield 21, Poland 19. JVs: Poland 41-34.
West Branch 61, Salem 59, 4 OTs
SALEM (9-11) — Trent Kenreigh 5-0-13, Jake Madison 1-0-3, Ben Eisel 3-0-6, Zach Penick 0-0-0, Trent Toothman 3-2-8, Ryan Wolfgang 7-2-23, Mike King 2-2-6. Totals: 21 4-9 59.
WEST BRANCH (5-15) — Troy James 1-0-2, Luke Butcher 4-2-10, Jake Gonci 1-2-4, Mike Smith 3-1-10, Scott Muckleroy 0-0-0, Austen Rebolt 0-1-1, Tyler Rockwell 6-8-20, Brandon Ferguson 4-614, . Totals: 19 20-32 61.
Salem 12 11870147—59
W. Branch 8 71310014 11 — 61
3-point goals: Salem 11 (Wolfgang 7, Kenreigh 3, Madison 1); West Branch 3 (Smith 3). JVs: West Branch 55-53.
LISBON 58, MINERAL RIDGE 56 (OT)
MINERAL RIDGE (6-14, 4-10 ITCL1) — Zack Kiger 6-1-17, Bobby Cameron 5-2-14, Kyle Borton 6-0-12, Jesse Garland 4-0-9, Kyle Skiba 2-0-4. Totals: 23 3-7 56.
LISBON (8-12, 3-11) — Todd Padurean 10-0-22, William Bowyer 6-0-12, Matt Metzgar 5-1-11, Patrick Gresh 3-2-9, Zach Rovnak 2-0-4. Totals: 26 3-6 58.
Mineral Ridge41819132—56
Lisbon14178154—58
3-point goals: Mineral Ridge 7 (Kiger 4, Cameron 2, Garland 1); Lisbon 3 (Padurean 2, Gresh 1). JVs: Lisbon, 42-38.
UNITED 97, HEARTLAND CHRISTIAN 89
HEARTLAND CHRISTIAN (5-15) — Michael Stearns 10-3-25, Jake Farran 5-10-22, Owen Stryffler 4-4-12, Jon Osborn 5-3-13, Daniel Foutz 4-0-11. Totals: 28 20-27 89.
UNITED (7-13) — Zack Taylor 15-10-50, Ryan Sarchet 9-0-20, Ryan Powell 1-5-7, Jansen Sneltzer 2-0-6, Zac Strong 2-0-4, Jason Miller 0-3-3, Brett Albright 1-0-3, Tyler Dunn 1-0-2, Jesse Mitchell 0-1-1, Matt Gatchel 0-1-1. Totals:
31 20-29 97.
H. Christian16222229—89
United33191134—97
3-point goals: Heartland Christian 7 (Foutz 3, Stearns 2, Farran 2); United 15 (Taylor 10, Sneltzer 2, Sarchet 2, Albright 1). Turnovers: Heartland Christian 15, United 8. Fouls: Heartland Christian 17; United 21. JVs: United, 82-34.
McDonald 58, Lowellville 52
LOWELLVILLE (14-6, 10-4 ITCL Tier 2) — Mauro Amendola 6-0-13, Joe Harris 5-1-11, Mike Mangine 4-0-10, Pat Minnie 3-0-8, Anthony Alfano 2-2-6, Mike Matisi 2-0-4. Totals: 22 3-8 52.
McDONALD (20-0, 14-0 ITCL Tier 2) — Devin Bansberg 6-6-19, Matthias Tayala 7-1-15, Justin Rota 4-5-13, Zach Puntel 2-2-6, Nick Rota 1-2-5. Totals: 20 16-21 58.
Lowellville16101412—52
McDonald10181020—58
3-Point Goals: Lowellville 5 (Mangine 2, Minnie 2, Amendola 1); McDonald 2 (Bansberg 1, Tayala 1). JVs: McDonald 51-45.
Western Reserve 51, Leetonia 31
LEETONIA (3-17, 2-12 ITCL Tier 2)— Brandon Dattilio 0-1-1, Alex Maltbie 1-2-4, Ian Severich 1-0-2, Luke Janci 0-0-0, Cody Valentine 0-1-1, Michael Dowling 2-2-6, Justin Colella 3-0-7, Nick Altomare 2-2-8, Don Davanzo 1-0-2, Ian Stecker 0-0-0, Josh Van Giesen 0-0-0. Totals: 10 8-18 31.
WESTERN RESERVE (6-14, 3-11) — Sheptock 0-1-1, Timko 1-0-3, Rosati 0-0-0, Benyo 3-0-6, Hull 0-0-0, Shane Ewing 6-3-16, Eric Kennehan 4-3-13, Barker 3-0-6, Clegg 1-0-2, Mamonis 2-0-4. Totals: 20 7-15 51.
Leetonia10966—31
Western Reserve912228—51
3-point goals: Leetonia 3 (Altomare 2, Colella 1A); Western Reserve 4 (Kennehan 2, Ewing 1, Timko 1). JVs: Western Reserve 37-32.
GIRLS BASKETBALL
PENNSYLVANIA
District III Tournament
Class AA
Quarterfinal
Lancaster Mennonite 51, Biglerville 23
Wyomissing 43, Kutztown 37
York Catholic 61, Reading Holy Name 26
Class AAAA
Quarterfinal
Mechanicsburg 41, Central Dauphin East 40
Reading 43, Hershey 26
District VII Tournament
Class AA
Quarterfinal
Avonworth 58, Bishop Canevin 51
Beaver Area 57, Greensburg Central Catholic 51
Jeanette 44, South Fayette 40
Seton-LaSalle 44, Sto-Rox 35
Class AAAA
Quarterfinal
Baldwin 71, Kiski Area 43
Bethel Park 50, Butler 43
Mount Lebanon 73, Fox Chapel 45
Peters Township 49, Shaler 48
SCHEDULE
TODAY
BOYS BASKETBALL
Division II at OU-Belmont
Carrollton vs. Indian Creek, 6 p.m.
Harrison Central vs. Steubenville, 8 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Division I at Alliance
Austintown Fitch vs. Canton McKinley, 1 p.m.
East vs. N. Can. Hoover, 3 p.m.
Division II at Pymatuning Valley
Perry vs. Kenston, 6 p.m.
Jefferson Area vs. Mentor Lake Cath., 7:30 p.m.
Division III at Mineral Ridge
Campbell vs. LaBrae, 6 p.m.
South Range vs. Champion, 7:30 p.m.
Division III at Ashtabula Edgewood
Beachwood vs. Regina, 1 p.m.
Wickliffe vs. Cle. VA-SJ, 2:30 p.m.
Gilmour Academy vs. Mineral Ridge, 4 p.m.
Division IV at Hubbard
Warren JFK vs. Columbiana, 2 p.m.
Lowellville vs. Maplewood, 4 p.m.
STATE SWIMMING
Boys and girls Division I finals, 9 a.m.
Boys and girls Division II finals, 5 p.m.
WRESTLING
Division I district at Mentor
Division II district at Akron Firestone
Division III district at Maple Heights
Monday BOYS BASKETBALL
Division I at Canton Civic Center
Massillon vs. Boardman, 6:15 p.m.
Canfield vs. Lake, 8 p.m.
Division I at Solon High School
Brecksville vs. Howland, 7:30 p.m.
Division II at Boardman High School
Field vs. Niles, 6 p.m.
Southeast vs. Crestwood, 7:30 p.m.
Division II at OU-Belmont
Meadowbrook vs. Beaver Local, 6 p.m.
Buckeye Local vs. Edison-Coshocton winner, 8 p.m.
Division III at Salem High School
Akr. Manchester vs. United, 5 p.m.
Rootstown vs. Can. Cent. Cath., 6:30 p.m.
South Range vs. Waterloo, 8 p.m.
Division III at Howland High School
Mineral Ridge vs. Girard, 6:30 p.m.
Pymatuning Valley vs. Grand Valley, 8 p.m.
Division IV at Struthers
Jackson-Milton vs. Western Reserve, 6 p.m.
Lake Center Christian vs. Heritage Christian, 7:30 p.m.
Division IV at Warren Harding High School
Newbury vs. Southington, 6 p.m.
Ledgemont vs. Fairport Harbor, 7:30 p.m.
Tuesday BOYS BASKETBALL
Division I at Canton Civic Center
Can. GlenOak vs. Can. Timken, 6:15 p.m.
Austintown Fitch vs. Can. McKinley, 8 p.m.
Division I at Solon High School
Shaker Heights vs. Bedford, 6 p.m.
Maple Heights vs. Cle. Lincoln West, 7:30 p.m.
Division II at Boardman High School
Salem vs. Ravenna, 6 p.m.
West Branch vs. Hubbard, 7:30 p.m.
Division III at Salem High School
St. Thomas Aquinas vs. Crestview, 6:30 p.m.
Springfield vs. Ursuline, 8 p.m.
Division III at Howland High School
Newton Falls vs. Liberty, 6:30 p.m.
Brookfield vs. Lakeview, 8 p.m.
Division IV at Struthers
Wellsville vs. Heartland Christian, 6 p.m.
Lisbon vs. Sebring, 7:30 p.m.
Division IV at Warren Harding High School
Ash. SJP vs. Windham, 6 p.m.
Badger vs. Bloomfield, 7:30 p.m.
Wednesday BOYS BASKETBALL
Division I at Canton Civic Center
Wooster vs. Mass. Perry, 6:15 p.m.
Chaney vs. Hoover, 8 p.m.
Division I at Solon High School
Cle. John Adams vs. Euclid, 6 p.m.
Cle. JFK vs. Garfield Heights, 7:30 p.m.
Division II at Boardman High School
Streetsboro vs. Field-Niles winner, 6 p.m.
Poland vs. Southeast-Crestwood winner, 7:30 p.m.
Division III at Salem High School
East Palestine vs. Manchester-United winner, 6:30 p.m.
Campbell vs. Rootstown-Can. Cent. Cath. winner, 8 p.m.
Division III at Howland High School
Cardinal vs. Champion, 7 p.m.
Division IV at Struthers
Southern vs. Columbiana, 6 p.m.
Lowellville vs. Leetonia, 7:30 p.m.
Division IV at Warren Harding High School
Mogadore vs. Warren JFK, 6 p.m.
Lordstown vs. Bristol, 7:30 p.m.
GIRLS BASKETBALL
Division I at Alliance
Boardman vs. Massillon, 6 p.m.
Austintown Fitch-Can. McKinley winner vs. East-Hoover winner, 7:30 p.m.
Division II at Dresden
District championship, 7 p.m.