SCHEDULE OHIO
SCHEDULE OHIO
Division I
Games at 7 p.m. Saturday unless noted
Region 1
5 Cleveland Glenville (11-1) vs. 2 Solon (12-0), Parma Byers Field
Region 2
8 Canton McKinley (8-4) vs. 3 Massillon Washington (9-3), Summa Field at InfoCision Stadium (University of Akron)
Region 3
1 Dublin Coffman (12-0) vs. 2 Hilliard Davidson (10-1), Upper Arlington Marv Moorehead Memorial Stadium
Region 4
4 Cincinnati Elder (9-2), vs. 3 Cincinnati Anderson (12-0), Nippert Stadium (University of Cincinnati)
Division II
Games at 7:30 p.m. Friday unless noted
Region 5
1 Mentor Lake Catholic (11-1) vs. 3 Ashland (11-1), Green Memorial Stadium
Region 6
1 Toledo St. Francis deSales (11-1) vs. 6 Maple Heights (10-2), Fremont Ross Harmon Stadium
Region 7
8 Columbus Marion-Franklin (10-2) vs. 3 Columbus Brookhaven (10-2), Gahanna Lincoln Stadium
Region 8
5 Trotwood-Madison (9-3) vs. 2 Cincinnati Winton Woods (10-2), Mason Atrium Stadium
Division III
Games at 7:30 p.m. Friday unless noted
Region 9
1 Mooney (12-0) vs. 2 Poland (10-2), Austintown-Fitch Falcon Stadium
Region 10
1 Columbus St. Francis DeSales (9-3) vs. 2 Columbus Bishop Watterson (9-3), Dublin Coffman Stadium
Region 11
1 Steubenville (11-1) vs. 2 Dover (11-1), Canton Fawcett Stadium
Region 12
8 Springfield Shawnee (9-3), vs. 2 Cincinnati Wyoming (12-0), Dayton Welcome Stadium
Division IV
Games at 7 p.m. Saturday unless noted
Region 13
1 Chagrin Falls (12-0) vs. 6 Peninsula Woodridge (10-2), Twinsburg Tiger Stadium
Region 14
5 Ottawa-Glandorf (10-2) vs. 3 Orrville (9-3), Tiffin Frost-Kalnow Stadium
Region 15
5 Coshocton (10-2) vs. 2 Ironton (10-2), Nelsonville-York Boston Stadium
Region 16
1 Clarksville Clinton-Massie (12-0), vs. 2 Kettering Archbishop Alter (12-0), Centerville Stadium
Division V
Games at 7:30 p.m. Friday unless noted
Region 17
1 Cuyahoga Heights (12-0) vs. 3 Ursuline (8-3), Aurora Veterans Stadium
Region 18
1 Hamler Patrick Henry (12-0) vs. 2 Defiance Tinora (11-1), Defiance Fred Brown Stadium
Region 19
1 Fredericktown (12-0) vs. 6 West Lafayette Ridgewood (12-0), Johnstown Chambers Memorial Stadium
Region 20
8 St. Henry (9-3) vs. 2 Coldwater (11-1), Wapakoneta Harmon Field
Division VI
Games at 7 p.m. Saturday unless noted
Region 21
4 Bucyrus Wynford (12-0) vs. 2 Norwalk St. Paul (12-0), Ashland Community Stadium
Region 22
1 Delphos St. John’s (12-0) vs. 2 Ada (12-0), Findlay Donnell Stadium
Region 23
1 Malvern (11-1) vs. 6 Grove City Christian (11-1), Zanesville Sulsberger Memorial Stadium
Region 24
5 Maria Stein Marion Local (7-5) vs. 7 Fort Loramie (10-2), Wapakoneta Harmon Field
PENNSYLVANIA WPIAL (DISTRICT 7)
Semifinals
Friday
Class AAAA
Gateway vs. North Hills
Woodland Hills vs. Bethel Park
Class AAA
Thomas Jefferson vs. West Allegheny
Hopewell vs. Hampton
Class AA
Aliquippa vs. Beaver Falls
Keystone Oaks vs. Greensburg Cent. Cath.
Class A
Rochester vs. North Catholic
Laurel vs. Clairton
DISTRICT 10 Class AAAA
Championship
Saturday
State College vs. Erie McDowell, Dubois High School, 1 p.m.
Class AAA
Championship
Friday
Grove City vs. Erie Cathedral Prep, Erie Stadium, 7 p.m.
Class AA
Semifinals
Saturday
Wilmington vs. North East, Slippery Rock University, 7 p.m.
General McLane vs. Sharon, Edinboro, University, 7 p.m.
Class A
Semifinals
Friday
Farrell vs. Linesville, Edinboro University, 7 p.m.
Mercer vs. Sharpsville, Wilmington High School, 7 p.m.
Saturday’s Scores OHIO Division I
Region 1
Cle. Glenville 30, Cle. St. Ignatius 13
Solon 13, Mayfield 10, OT
Region 2
Can. McKinley 48, Can. Glenoak 7
Massillon Washington 10, Twinsburg 7
Region 3
Dublin Coffman 21, Westerville S. 19
Hilliard Davidson 17, Pickerington Cent. 7
Region 4
Cin. Anderson 41, Middletown 20
Cin. Elder 17, Cin. St. Xavier 14
Division IV
Region 13
Chagrin Falls 36, Lakeview 14
Peninsula Woodridge 34, Girard 20
Region 14
Orrville 36, Genoa Area 35
Ottawa-Glandorf 48, Pemberville Eastwood 3
Region 15
Coshocton 15, Amanda-Clearcreek 12
Ironton 20, Heath 14, OT Division 4
Region 16
Clarksville Clinton-Massie 30, Kenton 22
Kettering Alter 41, Carlisle 0
Division VI
Region 21
Bucyrus Wynford 39, Bascom Hopewell-Loudon 30
Region 22
Ada 14, Carey 7
Delphos St. John’s 34, Leipsic 7
Region 23
Grove City Christian 27, Shadyside 14
Malvern 31, Bridgeport 9
Region 24
Ft. Loramie 63, S. Charleston SE 21
Maria Stein Marion Local 21, Covington 17
PENNSYLVANIA
Bishop Shanahan 31, Kennett 18
Harry S. Truman 21, Stroudsburg 7
Haverford School 26, Episcopal Academy 19
Interboro 28, Academy Park 0
Lower Merion 20, Radnor 7
Morrisville 22, Maurice Moyer Academy, Del. 0
Penn Charter 25, Germantown Academy 22
Rappahannock, Va. 21, Carson Long 0
The Hill School 28, Lawrenceville, N.J. 0
Class A District Playoffs
Calvary Christian 35, High School of the Future 8
Northwest Area 43, Wilkes-Barre Meyers 0
Penns Manor 20, United 14
Pius X 20, Schuylkill Haven 7
Portage Area 54, Marion Center 6
St. Pius X 26, Del-Valley Charter 14
Tri-Valley 39, Williams Valley 13
Windber 47, Berlin-Brothersvalley 44
Class AA District Playoffs
Bok 42, Lower Moreland 0
Brockway 37, Moniteau 20
Catasauqua 21, Palisades 14
General McLane 27, Greenville 19
Karns City 40, Kane Area 0
Lewisburg 21, Montoursville 10
North East 24, Oil City 14
North Schuylkill 22, Pen Argyl 8
Northern Lehigh 21, Salisbury 6
Panther Valley 38, Tamaqua 26
Philadelphia West Catholic 44, Philadelphia Bishop McDevitt 22
Richland 52, Huntingdon 21
Sharon 18, Fairview 17
Tyrone 35, Ligonier Valley 6
Wilmington 32, Fort Leboeuf 21
Class AAA District Playoffs
Abington Heights 53, Berwick 19
Dallas 21, North Pocono 14
Gratz 8, Dobbins 2
West Chester Rustin 46, Upper Perkiomen 0
Wilson 44, Pottsville 19
Class AAAA District Playoffs
Central York 28, Dallastown Area 10
Erie McDowell 49, Dubois 13
Harrisburg Bishop McDevitt 42, Harrisburg 24
La Salle 31, Cardinal O’Hara 21
Philadelphia George Washington 40, Philadelphia Northeast 0
Eastern Conference Playoffs
Class A Semifinal
Shenandoah Valley 42, Canton 21
Class AAA Semifinal
Bethlehem Catholic 14, Wilkes-Barre Coughlin 6