Playoff History
AUSTINTOWN FITCH (5-4)
1986 — Division I (2-1, state semifinals)
Def. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 26-7
Def. Canton McKinley 28-24
Lost to Lakewood St. Edward 30-0
1990 — Division I (1-1)
Def. Cleveland St. Ignatius 33-28
Lost to Warren Harding 31-6
1992 — Division I (2-1, state semifinals)
Def. Massillon Perry 27-6
Def. Pickerington 49-7
Lost to Cleveland St. Ignatius 31-7
2004 — Division I (0-1)
Lost to Cleveland Glenville 29-21
BEAVER LOCAL (3-6)
1999 — Division III (0-1)
Lost to Steubenville 42-7
2000 — Division III (0-1)
Lost to Carrollton 34-13
2002 — Division III (2-1)
Def. Edison Local 23-12
Def. University School 33-18
Lost to Cleveland Benedictine 36-7
2003 — Division III (1-1)
Def. Gallia Academy 38-13
Lost to Steubenville 28-21
2004 — Division III (0-1)
Lost to Alliance 19-16
2005 — Division III (0-1)
Lost to Steubenville 34-7
BOARDMAN (7-6)
1987 — Division I (3-1, state runner-up)
Def. Euclid 31-0
Def. Cleveland St. Joseph 20-19 (3 OT)
Def. Sandusky 21-14 (OT)
Lost to Cincinnati Princeton 14-7
1990 — Division I (0-1)
Lost to Warren Harding 23-7
1995 — Division I (2-1, state semifinals)
Def. Canton McKinley 28-0
Def. Westerville South 7-3
Lost to Cleveland St. Ignatius 41-6
1999 — Division I (1-1)
Def. Brunswick 35-28
Lost to Pickerington 31-28
2001 — Division I (0-1)
Lost to Warren Harding 16-7
2007 — Division I (1-1)
Def. Euclid 14-7
Lost to Cle. Glenville 21-3
BROOKFIELD (3-1)
1978 — Class AA (2-0, state champions)
Def. St. Mary’s Memorial 19-14
Def. Hamilton Badin 28-0
1994 — Division IV (1-1)
Def. Champion 26-22
Lost to Cleveland Benedictine 26-6
CAMPBELL MEMORIAL (6-6)
1986 — Division III (1-1)
Def. Cardinal Mooney 14-0
Lost to Chagrin Falls Kenston 21-7
1988 — Division III (0-1)
Lost to Cardinal Mooney 10-7 (OT)
1989 — Division III (3-1, state runner-up)
Def. Cardinal Mooney 21-12
Def. Ursuline 16-14
Def. Lima Bath 20-14
Lost to Ironton 12-7
1990 — Division IV (2-1, state semifinals)
Def. Lisbon 28-6
Def. Warren Kennedy 33-0
Lost to Loudonville 8-7
1991 — Division IV (0-1)
Lost to Warren Kennedy 34-6
1999 — Division IV (0-1)
Lost to Struthers 27-20
CANFIELD (8-7)
1996 — Division II (1-1)
Def. Chaney 21-18
Lost to Thornville Sheridan 19-13
2000 — Division III (1-1)
Def. Louisville 21-7
Lost to Millersburg West Holmes 48-20
2002 — Division II (1-1)
Def. Maple Heights 49-28
Lost to Howland 23-21
2004 — Division II (0-1)
Lost to Columbus Brookhaven 18-3
2005 — Division II (4-1, state runner-up)
Def. Columbus Beechcroft 28-0
Def. Columbus Bishop Watterson 7-3
Def. Louisville 7-0
Def. Tallmadge 17-14
Lost to Toledo Central Catholic 31-29
2006 — Division II (0-1)
Lost to Pickerington Central 42-37
2007 — Division II (1-1)
Def. Cols. Marion-Franklin 43-19
Lost to Cols. DeSales 27-10
CARDINAL MOONEY (44-16)
1973 — Class AAA (2-0, state champions)
Def. Cincinnati Moeller 34-7
Def. Warren Western Reserve 14-3
1976 — Class AAA (0-1)
Lost to Cincinnati Moeller 48-0
1980 — Division II (3-0, state champions)
Def. Dover 42-6
Def. Richfield Revere 31-6
Def. Lebanon 50-0
1981 — Division II (1-1, state semifinals)
Def. Steubenville 49-0
Lost to Cleveland Bendictine 21-17
1982 — Division II (3-0, state champions)
Def. Steubenville 13-2
Def. Mentor Lake Catholic 10-7
Def. Toledo St. Francis 12-0
1985 — Division II (3-1, state runner-up)
Def. Conneaut 45-0
Def. Cleveland Benedictine 47-0
Def. Steubenville 18-16
Lost to Galion 6-0
1986 — Division III (0-1)
Lost to Campbell Memorial 14-0
1987 — Division III (4-0, state champions)
Def. Wickliffe 21-0
Def. Struthers 21-3
Def. Elyria Catholic 23-0
Def. Thornville Sheridan 30-7
1988 — Division III (1-1)
Def. Campbell Memorial 10-7 (OT)
Lost to Akron St. Vincent-St. Mary 17-0
1989 — Division III (0-1)
Lost to Campbell Memorial 21-12
1990 — Division III (2-1, state semifinals)
Def. Ursuline 13-7
Def. Mentor Lake Catholic 22-14 (2 OT)
Lost to Richfield Revere 31-21
1992 — Division III (0-1)
Lost to Mentor Lake Catholic 41-24
1994 — Division IV (0-1)
Lost to Cleveland Benedictine 33-13
1995 — Division IV (1-1)
Def. Ursuline 9-7
Lost to Bellaire 27-21 (OT)
1996 — Division IV (2-1, state semifinals)
Def. Perry 58-0
Def. Akron Manchester 18-0
Lost to Bellaire 21-14
1999 — Division IV (3-1, state semifinals)
Def. Utica 19-16
Def. Doylestown Chippewa 61-0
Def. Coshocton 27-8
Lost to Ironton 34-24
2003 — Division IV (0-1)
Lost to Cle. Villa Angela-St. Joseph 26-21
2004 — Division IV (5-0, state champions)
Def. Garrettsville Garfield 42-21
Def. Chagrin Falls 42-13
Def. Liberty 14-6
Def. Martins Ferry 28-6
Def. Versailles 28-6
2005 — Division IV (4-1, state runner-up)
Def. CVCA 51-7
Def. Akron Manchester 28-9
Def. Canton Central Catholic 30-12
Def. Bellaire 20-13
Lost to Coldwater 33-9
2006 — Division IV (5-0, state champions)
Def. CVCA 28-0
Def. Perry 41-0
Def. Orrville 50-21
Def. Bellaire 49-7
Def. Jonathon Alder 26-12
2007 — Division IV (4-1, state runner-up)
Def. Coshocton 30-6
Def. Akron SVSM 28-7
Def. Steubenville 35-20
Def. Marion Pleasant 28-0
Lost to Coldwater, 28-27
2008 — Division IV (1-1)
Def. CVCA 14-6
Lost to Steubenville 28-16
CHAMPION (1-2)
1993 — Division III (1-1)
Def. Poland 19-13
Lost to Ursuline 27-0
1994 — Division IV (0-1)
Lost to Brookfield 26-22
CHANEY (5-8)
1991 — Division II (0-1)
Lost to Steubenville 28-12
1992 — Division II (1-1)
Def. Akron Buchtel 17-6
Lost to Louisville 34-6
1996 — Division II (0-1)
Lost to Canfield 21-18
1997 — Division III (3-1, state runner-up)
Def. Minerva 25-10
Def. East 20-6
Def. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 13-7
Lost to Columbus DeSales 17-14
2000 — Division II (0-1)
Lost to Niles 21-20 (OT)
2001 — Division II (1-1)
Def. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 13-6
Lost to Green 34-0
2002 — Division II (0-1)
Lost to Louisville 17-7
2003 — Division II (0-1)
Lost to Whitehall-Yearling 18-15
COLUMBIANA (5-7)
1994 — Division VI (1-1)
Def. Danville 36-15
Lost to Beallsville 35-34
1997 — Division VI (0-1)
Lost to Independence 15-14
2003 — Division V (0-1)
Lost to Dalton 24-7
2005 — Division VI (2-1)
Def. Mathews 49-10
Def. Mineral Ridge 26-24
Lost to Steubenville Catholic Central 56-21
2006 — Division VI (2-1)
Def. Windham 41-0
Def. Western Reserve 14-9
Lost to Mogadore 21-14
2007 — Division VI (0-1)
Lost to Mogadore 25-14
2008 — Division VI (0-1)
Lost to Bascom Hopewell-Loudon 41-14
CRESTVIEW (3-7)
1991 — Division IV (0-1)
Lost to Steubenville Catholic Central 20-7
2000 — Division V (0-1)
Lost to Gates Mills Hawken 28-14
2001 — Division V (0-1)
Lost to Wellington 28-0
2004 — Division V (0-1)
Lost to Smithville 28-21
2005 — Division V (1-1)
Def. Smithville 28-14
Lost to South Range 49-32
2006 — Division V (1-1)
Def. Northwestern 29-13
Lost to South Range 21-7
2008 — Division V (1-1)
Def. Apple Creek Waynedale 41-12
Lost to Kirtland 41-13
EAST (1-2)
1986 — Division II (0-1)
Lost to South 22-15
1997 — Division III (1-1)
Def. Jackson 20-14
Lost to Chaney 20-6
EAST LIVERPOOL (2-3)
1998 — Division II (1-1)
Def. Uniontown Lake 28-14
Lost to Chardon 31-6
1999 — Division II (0-1)
Lost to Columbus Independence 12-0
2002 — Division II (1-1)
Def. Marietta 20-14
Lost to Avon Lake 31-14
EAST PALESTINE (1-1)
2002 — Division IV (1-1)
Def. Sullivan Black River 23-22
Lost to Ursuline 56-7
GIRARD (4-4)
1991 — Division III (1-1)
Def. Minerva 29-24
Lost to Mentor Lake Catholic 33-0
1999 — Division IV (1-1)
Def. Atwater Waterloo 28-0
Lost to Sandusky Perkins 33-6
2001 — Division IV (0-1)
Lost to Canton Central Catholic 38-20
2002 — Division IV (2-1)
Def. Perry 35-14
Def. Cleveland VA-SJ 33-12
Lost to Ursuline 31-14
HOWLAND (4-6)
1986 — Division I (0-1)
Lost to Berea 15-9 (3 OT)
2001 — Division II (0-1)
Lost to Green 37-8
2002 — Division II (2-1)
Def. Madison 28-6
Def. Canfield 23-21
Lost to Olmsted Falls 43-14
2003 — Division II (1-1)
Def. Twinsburg 24-17, 2 OT
Lost to Copley 38-16
2007 — Division II (1-1)
Def. Madison 49-7
Lost to Mayfield 6-0
2008 — Division II (0-1)
Lost to Akron Hoban 21-0
HUBBARD (5-8)
1999 — Division III (0-1)
Lost to Perry 21-14
2000 — Division III (2-1)
Def. Chagrin Falls Kenston 10-7
Def. Medina Highland 6-3
Lost to Copley 17-8
2001 — Division III (1-1)
Def. Mantua Crestwood 29-21
Lost to Poland 21-14
2002 — Division III (0-1)
Lost to Steubenville 20-7
2004 — Division III (0-1)
Lost to Mentor Lake Catholic 42-14
2006 — Division III (1-1)
Def. Liberty 17-7
Lost to Mentor Lake Catholic 31-12
2007 — Division III (0-1)
Lost to Rocky River 37-23
2008 — Division III (1-1)
Def. Ravenna 40-12
Lost to Aurora 14-7
JOHN F. KENNEDY (26-16)
1980 — Division III (0-1)
Lost to Cleveland Benedictine 43-15
1984 — Division III (0-1)
Lost to Orrville 21-0
1985 — Division III (1-1)
Def. Wickliffe 20-13
Lost to Rayen 12-6
1988 — Division IV (1-1)
Def. Garrettsville Garfield 27-0
Lost to Canton Central Catholic 6-0
1989 — Division IV (3-1, state runner-up)
Def. Beachwood 42-28
Def. Akron Manchester 14-6
Def. Fredericktown 15-6
Lost to Wheelersburg 14-7
1990 — Division IV (1-1)
Def. Gates Mills Hawken 34-24
Lost to Campbell Memorial 33-0
1991 — Division IV (4-0, state champions)
Def. Campbell Memorial 34-6
Def. Gates Mills Hawken 27-0
Def. Steubenville Catholic Central 48-0
Def. Springfield Catholic Central 20-7
1992 — Division IV (3-1, state runner-up)
Def. South Range 35-18
Def. Akron Manchester 27-2
Def. Huron 27-0
Lost to Cincinnati CAPE 17-16
1993 — Division IV (1-1)
Def. Springfield 28-22
Lost to Gates Mills Hawken 19-6
1994 — Division V (0-1)
Lost to Akron Manchester 14-12
1998 — Division V (2-1, state semifinals)
Def. Lisbon 42-7
Def. Mineral Ridge 34-7
Lost to Liberty Center 43-0
2001 — Division V (1-1)
Def. Massillon Tuslaw 43-6
Lost to South Range 31-13
2003 — Division V (3-1, state semifinals)
Def. Smithville 49-14
Def. South Range 34-14
Def. Lisbon 35-13
Lost to Amanda Clearcreek 10-7, 2 OT
2004 — Division V (0-1)
Lost to Gates Mills Gilmour Academy 45-30
2005 — Division V (1-1)
Def. West Lafayette Ridgewood 41-24
Lost to West Salem Northwestern 28-13
2006 — Division V (4-1, state runner-up)
Def. Smithville 22-14
Def. Barnesville 14-8 (ot)
Def. South Range 21-14
Def. Amanda-Clearcreek 34-6
Lost to St. Henry 28-7
2007 — Division VI (1-1)
Def. McDonald 46-8
Lost to Norwalk St. Paul 26-7
LABRAE (1-2)
1983 — Division III (1-1, state semifinals)
Def. Akron St. Vincent-St. Mary 19-13
Lost to Elyria Catholic 12-0
2008 — Division IV (0-1)
Lost to Massillon Tuslaw 28-0
LAKEVIEW (3-4)
1995 — Division III (1-1)
Def. Alliance Marlington 29-14
Lost to Poland 7-6
1996 — Division III (0-1)
Lost to Mentor Lake Catholic 35-6
2000 — Division III (0-1)
Lost to Akron Hoban 21-17
2007 — Division III (2-1)
Def. Aurora 17-6
Def. Cuy. Falls Walsh Jesuit 14-10
Lost to Mentor Lake Catholic 28-13
LEETONIA (1-5)
2000 — Division VI (0-1)
Lost to Portsmouth Notre Dame 21-0
2002 — Division VI (0-1)
Lost to Lowellville 26-0
2004 — Division VI (1-1)
Def. Malvern 26-12
Lost to Monroeville 10-7
2007 — Division VI (0-1)
Lost to Bascom Hopewell-Loudon 49-14
2008 — Division VI (0-1)
Lost to Mogadore 30-12
LIBERTY (4-5)
2000 — Division IV (0-1)
Lost to Cleveland Villa Angela-St. Joseph 34-18
2004 — Division IV (2-1)
Def. Orrville 36-19
Def. Ursuline 6-0
Lost to Mooney 14-6
2005 — Division III (2-1)
Def. Parma Heights Holy Name 22-0
Def. Mentor Lake Catholic 17-14
Lost to Akron Buchtel 7-6
2006 — Division III (0-1)
Lost to Hubbard 17-7
2008— Division III (0-1)
Lost to Chagrin Falls 21-0
LISBON (6-4)
1990 — Division IV (0-1)
Lost to Campbell Memorial 28-6
1995 — Division V (4-0, state champions)
Def. Steubenville Catholic Central 21-12
Def. Woodsfield Monroe Central 17-14
Def. Apple Creek Waynedale 33-7
Def. Cincinnati Mariemont 34-31 (2 OT)
1998 — Division V (0-1)
Lost to Warren Kennedy 42-7
1999 — Division V (0-1)
Lost to South Range 17-13
2003 — Division V (2-1)
Def. Gates Mills Gilmour 21-12
Def. Dalton 14-6
Lost to Warren JFK 35-13
LOWELLVILLE (1-3)
1995 — Division VI (0-1)
Lost to New Washington Buckeye 35-21
2001 — Division VI (0-1)
Lost to Mogadore 45-6
2002 — Division VI (1-1)
Def. Leetonia 26-0
Lost to Cleveland Cuyahoga Heights 21-6
MATHEWS (0-1)
2005 — Division VI (0-1)
Lost to Columbiana 49-10
MCDONALD (10-11)
1983 — Division V (0-1)
Lost to Mogadore 27-0
1986 — Division V (0-1)
Lost to Tiltonsville Buckeye North 33-6
1987 — Division V (0-1)
Lost to Mogadore 35-34
1989 — Division V (3-1, state runner-up)
Def. Lorain Clearview 21-0
Def. Berlin Center Western Reserve 13-7
Def. Shadyside 14-0
Lost to Minster 16-7
1991 — Division V (2-1, state semifinals)
Def. Dalton 14-7
Def. Sandusky St. Mary’s 16-0
Lost to Newark Catholic 31-8
1994 — Division VI (3-1, state runner-up)
Def. Thompson Ledgemont 17-0
Def. New Washington Buckeye Central 33-0
Def. Beallsville 26-8
Lost to St. Henry 21-7
1998 — Division VI (0-1)
Lost to Cuyahoga Heights 21-7
2000 — Division VI (1-1)
Def. Gibsonburg 28-10
Lost to Mogadore 18-6
2006 — Division VI (0-1)
Lost to Cuyahoga Heights 27-8
2007 — Division VI (0-1)
Lost to Warren JFK 46-8
2008 — Division VI (1-1)
Def. Western Reserve 21-7
Lost to Norwalk St. Paul 34-0
MINERAL RIDGE (2-2)
1998 — Division V (1-1)
Def. Massillon Tuslaw 14-0
Lost to Warren Kennedy 34-7
2005 — Division VI (1-1)
Def. Dalton 14-6
Lost to Columbiana 26-24
NEWTON FALLS (0-2)
1999 — Division IV (0-1)
Lost to Sandusky Perkins 49-12
2002 — Division V (0-1)
Lost to Smithville 21-20
NILES (3-3)
1999 — Division II (1-1)
Def. Madison 16-7
Lost to Akron Buchtel 40-0
2000 — Division II (2-1)
Def. Chaney 21-20 (OT)
Def. Avon Lake 21-20 (OT)
Lost to Olmsted Falls 41-13
2006 — Division III (0-1)
Lost to Walsh Jesuit 24-0
POLAND (10-7)
1993 — Division III (0-1)
Lost to Champion 19-13
1995 — Division III (2-1, state semifinals)
Def. Philo 27-0
Def. Lakeview 7-6
Lost to Chagrin Falls Kenston 20-18
1998 — Division III (0-1)
Lost to Shelby 21-14
1999 — Division III (5-0, state champions)
Def. Hubbard 21-14
Def. Thornville Sheridan 17-6
Def. Steubenville 23-21
Def. Orrville 31-21
Def. Columbus Watterson 20-13
2001 — Division III (2-1)
Def. Chesterland West Geagua 17-10
Def. Hubbard 21-14
Lost to Mentor Lake Catholic 21-14
2002 — Division III (0-1)
Lost to Cleveland Benedictine 28-14
2007 — Division III (0-1)
Lost to Canal Fulton Northwest 32-8
2008 — Division III (1-1)
Def. Granville 27-24
Lost to Newark Licking Valley 41-7
RAYEN (2-1)
1985 — Division III (2-1)
Def. Struthers 24-6
Def. Warren Kennedy 12-6
Lost to Orrville 23-13
SOUTH (1-1)
1986 — Division II (1-1)
Def. East 22-15
Lost to North Canton Hoover 24-0
SOUTH RANGE (14-12)
1992 — Division IV (0-1)
Lost to Warren Kennedy 35-18
1996 — Division V (1-1)
Def. Orwell Grand Valley 19-0
Lost to Avon 37-12
1997 — Division V (0-1)
Lost to Orwell Grand Valley 45-6
1999 — Division V (1-1)
Def. Lisbon 17-13
Lost to Sullivan Black River 41-20
2000 — Division V (0-1)
Lost to Massillon Tuslaw 37-28
2001 — Division V (2-1)
Def. Columbia Station 23-0
Def. Warren Kennedy 31-13
Lost to Bedford Chanel 28-7
2003 — Division V (1-1)
Def. Independence 35-21
Lost to Warren JFK 34-14
2004 — Division V (2-1)
Def. Rootstown 27-21
Def. Dalton 24-9
Lost to Smithville 41-14
2005 — Division V (3-1, state semifinals)
Def. Rittman 35-13
Def. Crestview 49-32
Def. West Salem Northwestern 21-14
Lost to Hamler Patrick Henry 48-28
2006 — Division V (2-1)
Def. Ridgewood 24-9
Def. Crestview 21-7
Lost to Warren JFK 21-14
2007 — Division V (2-1)
Def. Kirtland 45-30
Def. Gates Mills Gilmour 23-0
Lost to Ursuline 31-7
2008 — Division V (0-1)
Lost to Kirtland 63-7
SOUTHEAST (0-2)
2003 — Division III (0-1)
Lost to Cle. Benedictine 35-7
2005 — Division III (0-1)
Lost to Akron Buchtel 38-14
SOUTHINGTON (0-1)
2001 — Division VI (0-1)
Lost to Tiffin Calvert 53-6
SPRINGFIELD (3-5)
1987 — Division V (0-1)
Lost to Gates Mills Hawken 18-13
1993 — Division IV (0-1)
Lost to Warren Kennedy 28-22
1999 — Division V (1-1)
Def. Cleveland Villa Angela-St. Joseph 27-24
Lost to Bedford Chanel 17-13
2000 — Division V (2-1)
Def. Windham 49-20
Def. Massillon Tuslaw 28-21 (OT)
Lost to Beford Chanel 25-13
2002 — Division V (0-1)
Lost to Dalton 35-27
STRUTHERS (2-4)
1982 — Division III (0-1)
Lost to Akron St. Vincent-St. Mary 20-0
1985 — Division III (0-1)
Lost to Rayen 24-6
1987 — Division III (1-1)
Def. Orrville 21-0
Lost to Cardinal Mooney 21-3
1999 — Division IV (1-1)
Def. Campbell Memorial 27-20
Lost to Coshocton 44-7
URSULINE (24-12)
1983 — Division II (1-1, state semifinals)
Def. Steubenville 13-0
Lost to Brecksville 13-0
1984 — Division II (0-1)
Lost to Steubenville 8-0
1989 — Division III (1-1)
Def. Painesville Harvey 35-7
Lost to Campbell Memorial 16-14
1990 — Division III (0-1)
Lost to Cardinal Mooney 13-7
1992 — Division III (1-1)
Def. Twinsburg Chamberlin 45-0
Lost to Mentor Lake Catholic 24-21
1993 — Division III (2-1, state semifinals)
Def. Bellaire 7-6 (2 OT)
Def. Champion 27-0
Lost to Wauseon 13-6
1995 — Division IV (0-1)
Lost to Mooney 9-7
1996 — Division IV (0-1)
Lost to Akron Manchester 14-13
1998 — Division IV (1-1)
Def. Martins Ferry 69-42
Lost to Orrville 28-24
2000 — Division IV (5-0, state champions)
Def. Aurora 40-7
Def. Akron Manchester 31-14
Def. Perry 34-7
Def. Newark Licking Valley 42-21
Def. Coldwater 49-37
2002 — Division IV (3-1, state semifinals)
Def. Akron Manchester 28-10
Def. East Palestine 56-7
Def. Girard 31-14
Lost to Portsmouth West 13-7
2004 — Division IV (1-1)
Def. Akron Manchester 21-3
Lost to Liberty 6-0
2007 — Division V (4-1, state runner-up)
Def. Bedford Chanel 43-0
Def. Apple Creek Waynedale 29-6
Def. South Range 31-7
Def. Columbus Ready 28-6
Lost to Maria Stein Marion Local 20-14
2008 — Division V (5-0, state champions)
Def. Cuyahoga Hts. 27-7
Def. Gilmour Academy 35-7
Def. Kirtland 18-17
Def. Baltimore Liberty Union 35-6
Def. Findlay Liberty Benton 21-0
WARREN HARDING (15-5)
1974 — Class AAA (2-0, state champions)
Def. Cincinnati Moeller 20-10
Def. Upper Arlington 41-8
1990 — Division I (4-0, state champions)
Def. Boardman 23-7
Def. Austintown Fitch 31-6
Def. Sandusky 27-14
Def. Cincinnati Princeton 28-21
2001 — Division I (2-1)
Def. Boardman 16-7
Def. Lakewood St. Edward 42-26
Lost to Cleveland St. Ignatius 40-33
2002 — Division I (4-1, state runner-up)
Def. Cleveland St. Ignatius 24-17
Def. Lakewood St. Edward 18-16
Def. Mentor 14-7
Def. Massillon Washington 21-10
Lost to Cincinnati Elder 21-19
2003 — Division I (1-1)
Def. Solon 49-7
Lost to Lakewood St. Edward 21-13
2004 — Division I (0-1)
Lost to Lakewood St. Edward 27-24
2006 — Division I (2-1)
Def. Brecksville-Broadview Heights 35-21
Def. Lakewood St. Edward 7-3
Lost to Mentor 34-24
WELLSVILLE (4-2)
1994 — Division V (3-1, state runner-up)
Def. Steubenville Catholic Central 22-13
Def. Akron Manchester 21-0
Def. Lore City Buckeye Trail 33-21
Lost to Versailles 28-7
2001 — Division VI (1-1)
Def. Newark Catholic 24-19
Lost to Shadyside 41-35
WEST BRANCH (8-8)
1986 — Division II (0-1)
Lost to North Canton Hoover 34-11
1990 — Division II (0-1)
Lost to Uniontown Lake 10-7
1991 — Division II (1-1)
Def. Rayland Buckeye 48-7
Lost to Steubenville 7-6
1994 — Division III (4-0, state champions)
Def. Copley 56-12
Def. Twinsburg Chamberlin 21-7
Def. Steubenville 31-28
Def. Clyde 28-11
1998 — Division III (2-1, state semifinals)
Def. Thornville Sheridan 22-16
Def. Shelby 43-12
Lost to Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 13-12
2000 — Division III (0-1)
Lost to Canton Central Catholic 21-7
2001 — Division III (0-1)
Lost to Akron Hoban 27-0
2004 — Division III (0-1)
Lost to Steubenville 19-13
2007 — Division III (1-1)
Def. New Concord John Glenn 49-22
Lost to Newark Licking Valley 35-21
WESTERN RESERVE
(BERLIN CENTER) (2-3)
1989 — Division V (1-1)
Def. Mingo Junction 7-6
Lost to McDonald 13-7
2006 — Division VI (1-1)
Def. Ledgemont 28-0
Lost to Columbiana 14-9
2008 — Division VI (0-1)
Lost to McDonald 21-7
WESTERN RESERVE
(WARREN) (4-3)
1972 — Class AAA (2-0, state champions)
Def. Toledo Scott 23-15
Def. Cincinnati Princeton 37-6
1973 — Class AAA (1-1, state runner-up)
Def. Green 30-0
Lost to Cardinal Mooney 14-3
1988 — Division I (1-1)
Def. Groveport Madison 31-6
Lost to Westerville North 24-21 (OT)
1989 — Division I (0-1)
Lost to Cleveland St. Ignatius 16-7