FRIDAY’S RESULTS
FRIDAY’S RESULTS
BOYS BASKETBALL
AREA SCORES
REGULAR SEASON
Warren Harding 107, Chaney 49
East 50, Mooney 49
Campbell 57, Howland 56
Canfield 72, Fitch 43
Poland 94, Springfield 53
Columbiana 83, Sebring 72
United 73, Minerva 72 (2OT)
Champion 80, Brookfield 34
Girard 58, Lakeview 56, OT
Hubbard 59, Liberty 41
LaBrae 48, Newton Falls 46
Mathews 76, Bristol 51
Pymatuning Valley 83, Lordstown 59
OHIO
Ada 52, Delphos Jefferson 36
Antwerp 74, Montpelier 27
Attica Seneca E. 64, Old Fort 40
Aurora 62, Independence 51
Bloomdale Elmwood 58, Tontogany Otsego 46
Bluffton 50, Paulding 45
Bowling Green 73, Rossford 65
Bryan 57, Edgerton 47
Bucyrus Wynford 52, N. Robinson Col. Crawford 33
Clyde 54, Oak Harbor 32
Coldwater 86, Rockford Parkway 76
Collins Western Reserve 76, Ashland Mapleton 72
Columbiana 83, Sebring 72
Columbus Grove 48, Van Wert Lincolnview 38
Conneaut 71, Thompson Ledgemont 50
Convoy Crestview 46, Lima Cent. Cath. 41
Defiance 58, Celina 35
Defiance Tinora 52, Delta 43
Elida 57, St. Marys Memorial 51
Elyria 54, Brunswick 39
Fairport Harbor Harding 59, Cuyahoga Hts. 53
Fostoria 62, Bellevue 55
Fremont St. Joseph 68, Bettsville 59
Garfield Hts. 89, Strongsville 78
Genoa Area 61, Elmore Woodmore 60
Hamler Patrick Henry 69, Van Buren 50
Haviland Wayne Trace 54, Ottoville 45
Hicksville 50, Miller City 39
Holland Springfield 69, Whitehouse Anthony Wayne 62
Hudson 63, Twinsburg 53
Huron 59, Castalia Margaretta 54
Kalida 68, Sherwood Fairview 58
Kenton 61, Van Wert 59
Kidron Cent. Christian 85, Doylestown Chippewa 78, OT
Kinsman Badger 47, N. Bloomfield Bloomfield 44
Leipsic 71, Ft. Jennings 60
Lexington 73, Wooster 28
Lima Bath 75, Wapakoneta 71, 2OT
Lima Perry 46, McComb 44
Lima Shawnee 82, Ottawa-Glandorf 66
Lima Sr. 55, Findlay 48
Lima Temple Christian 49, Dola Hardin Northern 38
Lucas 50, Bucyrus 35
Mansfield Madison 73, Mansfield St. Peter’s 45
Maria Stein Marion Local 53, St. Henry 47
Maumee 47, Sylvania Northview 40
Mentor Lake Cath. 66, Chardon NDCL 37
Millbury Lake 66, Gibsonburg 57
Napoleon 57, Sandusky 56
Navarre Fairless 70, Akr. Manchester 57
New Bremen 47, Minster 45
New Knoxville 56, Delphos St. John’s 44
New London 72, Greenwich S. Cent. 60
New Riegel 64, Fostoria St. Wendelin 40
New Washington Buckeye Cent. 34, Crestline 15
Northwood 64, Monclova Christian 52
Norwalk 33, Willard 31
Norwalk St. Paul 83, Monroeville 79
Pandora-Gilboa 57, Continental 32
Parma Hts. Holy Name 59, Parma Padua 31
Pemberville Eastwood 76, Kansas Lakota 61
Pettisville 75, Edon 54
Plymouth 77, Ashland Crestview 49
Port Clinton 59, Sandusky Perkins 37
Richmond Hts. 60, Hartville Lake Center Christian 50
Sandusky St. Mary 52, Milan Edison 49
Spencerville 61, Lafayette Allen E. 56
Stryker 66, Gorham Fayette 38
Sylvania Southview 76, Perrysburg 64
Tiffin Calvert 58, N. Baltimore 44
Tol. Christian 76, Tol. Bowsher 60
Tol. Ottawa Hills 66, Swanton 48
Upper Sandusky 75, Galion 59
Vanlue 72, McGuffey Upper Scioto Valley 33
Wauseon 38, Holgate 35
Wickliffe 62, Chagrin Falls 55
TOURNAMENT
DIVISION I
Cin. Western Hills 56, Harrison 52
Clayton Northmont 59, Spring. N. 47
Greenville 64, Huber Hts. Wayne 55
Kings Mills Kings 60, Cin. Anderson 39
Springboro 55, Troy 46
DIVISION II
Circleville Logan Elm 78, McDermott Scioto NW 46
Day. Marshall 57, Wilmington 53
Gallipolis Gallia 50, Lancaster Fairfield Union 49
Kettering Alter 70, Bellbrook 35
Marietta 56, Thornville Sheridan 47
Washington C.H. 57, Circleville 51
DIVISION III
Chillicothe Huntington 58, W. Union 56
Ironton 57, S. Point 51
Wheelersburg 73, Belpre 35
DIVISION IV
Cols. Africentric 74, Danville 48
Ft. Loramie 49, Jackson Center 31
Georgetown 46, St. Bernard 39
Hamilton New Miami 46, Cin. Country Day 40
Houston 74, Sidney Fairlawn 58
Worthington Christian 88, Delaware Christian 30
PENNSYLVANIA
WESTERN
Bentworth 59, California, Pa. 43
Bishop Guilfoyle 57, Penns Manor 36
Bishop McCort 47, Westmont Hilltop 32
Brashear 63, Perry Traditional Academy 52
Central Catholic 63, Canon-McMillan 47
Erie North East 66, Mercyhurst Prep 41
Fairview 65, Sharon 40
Farrell 74, Seneca 53
Girard 77, Reynolds 48
Harmony 61, Glendale 57
Indian Valley 58, Lewistown 48
Iroquois 63, Conneaut Valley 59
Johnstown 53, Huntingdon 42
McKeesport 45, Upper St. Clair 43
Moon 50, Franklin Regional 45
Mountain View Christian 61, Davidsville Christian 55
Norwin 60, North Allegheny 59
Penns Valley 48, West Branch 35
Schenley 67, Carrick 51
Serra Catholic 70, St. Joseph 34
Tussey Mountain 53, Northern Bedford 36
Union 56, Lincoln Park 54
Union City 58, Linesville 48
Wilkinsburg 54, Monaca 37
EASTERN
PIAA DISTRICT PLAYOFFS
DISTRICT 1
CLASS AAAA
QUARTERFINALS
Chester 76, Council Rock South 50
Norristown 68, Downingtown West 64
Penn Wood 84, Souderton 76
Pennsbury 60, Ridley 41
DISTRICT 2-4
CLASS AAAA
QUARTERFINALS
Delaware Valley 59, Wallenpaupack 49
Hazleton Area 67, Scranton 36
Williamsport 72, Wyoming Valley West 67, OT
DISTRICT 2
CLASS AAA
FIRST ROUND
Hazleton Area 67, Scranton 36
Pittston Area 57, North Pocono 38
Scranton Prep 63, Wyoming Area 55
Valley View 57, Honesdale 46
CLASS AA
FIRST ROUND
Carbondale 62, Lackawanna Trail 48
Dunmore 61, Hanover Area 43
Elk Lake 63, Wilkes-Barre Meyers 62
Holy Cross 63, Lakeland 28
Mountain View 47, Riverside 42
Northwest Area 41, Montrose 22
Wilkes-Barre GAR 62, Lake-Lehman 45
Wyoming Seminary 67, Blue Ridge 47
DISTRICT 4
CLASS AA
QUARTERFINALS
Wyalusing 50, Lewisburg 47
CLASS A
QUARTERFINALS
Millville 94, Cowanesque Valley 53
DISTRICT 11
CLASS A
QUARTERFINALS
Marian Catholic 58, Salem Christian 32
Pius X 62, Moravian Academy 36
DISTRICT 12
CLASS AAAA
QUARTERFINALS
Frankford 66, Bartram 59
Simon Gratz 56, Roxborough 43
Southern 84, Lincoln 71
CLASS AAA
SEMIFINALS
Communications Tech 93, Bok 50
Franklin Learning Center 72, Ben Franklin 66
CLASS AA
SEMIFINALS
Imhotep Charter 47, Mariana Bracetti 45
Strawberry Mansion 66, Prep Charter 53
CLASS A
CHAMPIONSHIP
Freire Charter 77, Math, Civics & Science 64
OTHERS
Academy of the New Church 68, Friends’ Central 47
Solebury School 71, Germantown Friends 40
West-Mont Christian 54, Del-Val Friends 32
SUMMARIES
EAST 50, MOONEY 49
MOONEY (11-9, 3-2 SVC) — L.J. Sutton 6-0-12, Randall Thomas 5-0-10, Ronnie Martino 5-0-10, Mike Gemma 4-2-10, Tim Marlowe 3-0-7. Totals: 23-65 2-5.49
EAST (10-10, 2-3) — Jamayle Roland 6-1-14, Kenny Carter 5-3-14, Anthony Bowers 3-0-6, Randy Oatman, 2-0-6, Trumane Jenkins 2-1-5, Jurrell Burt 2-1-5. Totals: 20-49 6-10 50.
Mooney1291117–49
East1212917—50
3-point goals: Mooney 1-12 (Marlowe); East 4-8 (Oatman 2, Roland 1, Carter 1).
Fouls: Mooney 13, East 12. Turnovers: Mooney 13, East 14. Rebounds: Mooney 38 (Sutton 12); East 28 (Carter 6, Oatman 6). Assists: Mooney 6 (Martino 3); East 11 (Roland 4). Blocked shots: Mooney 0; East 3. Steals Mooney 7, East 5. JVs: Mooney, 49-34.
POLAND 94, SPRINGFIELD 53
POLAND (19-0) — Ben Donlow 5-1-13, Anthony DeFelice 2-0-5, Dave White 3-2-8, Ben Umbel 3-3-10, Luke Wollet 1-1-3, Ben Brocker 4-2-10, Bryan Kosec 3-1-8, David Baker 3-1-7, John Price 1-0-2, Niko Fatimus 8-0-22, Dom DeFelice 2-0-6. Totals: 33-60 11-22 94.
SPRINGFIELD (12-8) — Joe Musial 7-0-19, Nat Schuler 2-0-4, Travis Rickey 1-0-3, Jimmy Zubick 1-1-3, Todd Kibby 5-0-10, Eric Lipp 2-0-4, Mike Szalay 2-0-4, Jared Lewis 1-0-2, Brandon Goist 1-0-2, Brad Ferraro 1-0-2. Totals: 23-40 1-8 53.
Poland34261915—94
Springfield681821—53
3-point goals: Poland 13 (Fatimus 6, Donlow 2, A. DeFelice 1, Umbel 1, Kosec 1, D. DeFelice 2). Springfield 6 (Musial 5, Richey 1). Rebounds: Poland 35, Donlow 6, White 6, Baker 6. Springfield 23, Kibby 5. Assists: Poland 20, A. DeFelice 4. Springfield 14, Zubick 4. Steals: Poland 22, Donlow 3, A. DeFelice 3, Wollet 3. JVs: Poland 86-70.
COLUMBIANA 83, SEBRING 72
SEBRING (12-8) — Justin Wade 8-6-22, Travis Irwin 0-2-2, Allan Jurica 0-2-2, Devin Weekly 4-9-17, Jordan Faudree 1-1-3, Zach Tieche 7-5-21, Brett Mitzel 2-1-5. Totals: 22 26-38 72.
COLUMBIANA (19-1) — Joe Blinsky 2-1-7, Andrew Tirpak 7-4-19, Josh Weikart 5-1-13, Ryan Williams 5-2-12, Kevin Blinsky 6-0-12, Travis Denmeade 2-3-7, Tyler Denmeade 1-0-3, Josh Harold 2-0-4, Trenton Hatherill 1-0-2, Franke Garsone 0-3-3, Nick Good 0-1-1. Totals: 31 15-30 83.
Sebring2021823—72
Columbiana24232412—83
3-point goals: Sebring 2 (Tieche 2). Columbiana 6 (J. Blinsky 2, Tirpak 1, weikart 2, T. Denmeade 1).
UNITED 73, MINERVA 72
MINERVA (7-13) — Ryker Locke 4-1-13, James McCully 2-0-5, Troy Summers 4-4-13, Andrew Larrigan 4-1-10, Aaron Roberts 1-0-2, Brian Harp 4-9-13, Josh Fick 2-14-16. Totals: 21 23-33 72.
UNITED (12-8) — McCavitt Carter 3-0-8, Jimmy Phillis 13-4-36, Jason Ramus 2-0-4, Bill Prosko 1-0-2, Jeremy Walker 3-4-10, Taylor Phillips 1-0-2, Zack Taylor 1-0-2, Brendan Brye 2-5-9. Totals: 26 15-24 73.
Minerva92610146 7—72
United92112176 8—73
3-point goals: Minerva 7 (Locke 4, McCully 1, Summers 1, Larrigan 1). United 8 (Phillis 6, Carter 2). JVs: Minerva 69-52.
HUBBARD 59, LIBERTY 41
HUBBARD (13-7, 9-5 TAC) -— Corey Hitt 5-2-12, Kurtis Drummond 6-0-12, Matt Lopuchovsky 4-2-11, Marc Kanetsky 4-0-10, Marcus Coonce 3-0-8, Robert Wigfall 3-0-6. Totals 25-44 4-5 59.
LIBERTY (6-13, 4-9 TAC) — Anthony Cleveland 5-0-10, Brian Francis 3-1-7, Floyd Showers 2-0-4, Randall Gillium 2-0-4, Josh Purdie 2-0-4, Ed Thomas 2-0-4, Ben Baroff 1-0-3, Kevin Mirkin 1-0-2, Tanner Knight 0-2-2, Jamon Wagner 0-1-1. Totals:18-49 4-7 41.
Hubbard12131618—59
Liberty111299—41
3-point goals: Hubbard 5-13 (Coonce 2, Kanetsky 2, Lopuchovsky 1); Liberty 1-7 (Baroff 1). Rebounds: Hubbard 25 (Hitt 7); Liberty 25 (Francis 7, Cleveland 7). JVs: Hubbard, 41-32.
CHAMPION 80, BROOKFIELD 34
BROOKFIELD (2-18, 0-14 TAC) — Brian Baker 2-0-5, Patrick Mulligan 0-2-2, Matt Mulligan 1-0-3, Cameron Derr 4-0-10, Preston Pascale 0-1-1, Ryan Shugarts 2-0-4, Ross Latimer 1-0-2, Anthony Uberti 2-3-7. Totals 12 6-16 34.
CHAMPION (14-5, 8-5 TAC) — Sean Sumner 3-0-6, Joe Cvengros 2-2-7, Mike Smith 2-0-5, Kris Wildman 4-3-11, Markel Vaughn 4-1-10, Tyler Day 3-0-7, Derek Sumner 1-0-2, David Barnes 3-1-7, Caleb Wright 3-1-7, Billy Yartz 2-2-6, Dennis Steinbeck 1-0-2, Ian Barnes 1-0-2, Tyler Sorber 2-0-4, Dan Gelet 2-0-4. Totals 33 10-19 80.
Brookfield 811510—34
Champion13 2023 24—80
3-point goals: Brookfield 4 (Derr 2, Baker, M. Mulligan); Champion 4 (Cvengros 1, Smith 1, Vaughn 1, Day 1). JVs: Champion 46-36.
GIRARD 58, LAKEVIEW 56, OT
LAKEVIEW (12-7, 9-4) — Mike Schnarrs 0-0-0, Jon Kittle 3-5-12, Joel Davis 1-0-2, Justin Clark 2-0-6, Jack Daugherty 0-0-0, Jarred Clark 1-0-2, Don Whaley 0-1-1, Robert Franks 4-3-15, Ethan Metheny 0-3-3, Mike Graham 1-1-3, Greg McCumber 5-2-12, Renny Paolone 0-0-0. Totals: 17 15-23 56.
GIRARD (6-14, 6-8) — Adam Charles 5-1-14, Josh Lisko 2-0-4, Cory Stevens 2-0-6, Steve Mislay 0-0-0, Kevin McGuire 0-0-0, Andrew Schenker 1-4-6, Anthony Guerrieri 2-1-5, Brett Cubellis 4-7-15, John LaVange 0-0-0, Jed Clampit 0-0-0, Marty Brinker 2-3-8, Dominic Santisi 0-0-0. Totals: 18 16-22 58.
Lakeview121412145—56
Girard13715167—58
3-point goals: Lakeview 7 (Franks 4, Justin Clark 2, Kittle 1); Girard 6 (Charles 3, Stevens 2, Brinker 1). Rebounds: Lakeview (McCumber 6, Paolone 6); Girard (Guerrieri 8). Assists: Lakeview (Kittle 5); Girard (Cubellis 4, McGuire 4). Steals: Lakeview (Davis), Girard (Brinker 3). JVs: Lakeview 34-29.
LABRAE 48, NEWTON FALLS 46
NEWTON FALLS (15-4, 12-1 TAC) — Cameron McCleary 1-2-4, Tamir Grogan 2-0-5, Todd Medallis 3-0-7, Jae Leeworthy 4-0-10, Stephen Page 1-0-2, Marcus Fowler 9-0-18. Totals: 20 2-11 46.
LABRAE (7-13, 6-8) — Cameron Truss 4-4-13, Bryan Watkins 2-6-11, Todd Collins 1-0-2, Mike Morris 4-0-12, Steve Woodyard 1-1-3, Nick Wilson 2-0-5, Jacob Jaros 1-0-2. Totals: 15 11-14 48.
Newton Falls211078—46
LaBrae8151312—48
3-point totals: Newton Falls 4 (Leeworthy 2, Medallis 1, Grogan 1). LaBrae 7 (Morris 4, Truss 1, Watkins 1, Wilson 1). JVs: LaBrae 51-35.
CAMPBELL 57, HOWLAND 56
CAMPBELL (14-7, 8-6) — Anthony Moses 1-0-2, Dorian Jones 1-4-6, Nate Hodge 5-6-16, Marcus Boyd 0-0-0, T.J Robbins 2-1-5, Jerahme Williams 3-1-7, Antwan Dawson 5-4-14, Lester Hughes 3-0-7. Totals: 20-60 1-4 57.
HOWLAND (12-8, 7-7) — Nathan Salter 1-0-2, Nathan Cope 8-3-22, Tyler Scott 2-2-6, Drew Guido 2-0-4, Jared Kirin 4-3-11, Kyle Spence 2-4-9, Rodney Murray 0-0-0, Graig Stan 1-0-2. Totals: 20-52 12-24 56.
Campbell141112 20—57
Howland1581221—56
3-point goals: Campbell 1 (Hughes 1); Howland 4 (Cope 3, Spence 1). Rebounds: Campbell 52 (Moses 10, Dawson 10); Howland 38 ((Spence 9). Assists: Campbell 8, Howland 8. Steals: Campbell 9, Howland 13 (Cope 6). Blocks: Campbell 5 (Moses 5), Howland 3. Turnovers: Campbell 25, Howland 20. JVs: Campbell 50-49.
GIRLS BASKETBALL
OHIO
Ashville Teays Valley 34, Spring. Emmanuel Christian 24
TOURNAMENT
DIVISION I
Notre Dame Academy 58, Kings Mills Kings 42
W. Chester Lakota W. 78, Cin. Turpin 56
DIVISION II
Cin. Taft 58, Batavia 49
Cin. Wyoming 37, Cin. Indian Hill 22
Coshocton 56, Richmond Edison 42
Day. Carroll 50, Spring. Kenton Ridge 42
Millersburg W. Holmes 57, Zanesville W. Muskingum 40
Tipp City Tippecanoe 52, Bellefontaine Benjamin Logan 37
DIVISION IV
Berlin Hiland 75, Malvern 18
Caldwell 59, Bellaire St. John 57, OT
PENNSYLVANIA
WESTERN REGION
Avonworth 32, North Catholic 29
Bishop Guilfoyle 36, Bishop Carroll 25
Indian Valley 47, Huntingdon 26
Monessen 69, Geibel 40
Mount Alvernia 59, Serra Catholic 55
Mount Lebanon 45, Woodland Hills 32
Mountain View Christian 31, Davidsville Christian 19
Northern Cambria 54, Marion Center 37
Oakland Catholic 58, Norwin 55
Peters Township 53, Butler 51
Punxsutawney 61, Bradford 59
Saltsburg 53, Penns Manor 50
Upper St. Clair 57, New Castle 45
Vincentian Academy 66, Quigley 53
EASTERN REGION
PIAA DISTRICT PLAYOFFS
DISTRICT 1
CLASS AAA
QUARTERFINALS
Mount St. Joseph 38, Nazareth Academy 19
Oxford 51, St. Basil 36
Pottstown 59, Springfield Delco 57, OT
Villa Maria 54, Radnor 38
CLASS AA
QUARTERFINALS
Christopher Dock 55, Bristol 18
Delco Christian 49, Springfield Montco 34
St. Pius X 48, New Hope-Solebury 34
CLASS A
QUARTERFINALS
Girard College 49, Calvary Christian 25
Jenkintown 33, Morrisville 30, 2OT
Sacred Heart 49, Phil-Mont Christian 28
DISTRICT 2
CLASS AAAA
QUARTERFINALS
Scranton 60, Delaware Valley 15
CLASS AA
FIRST ROUND
Dunmore 57, Mid-Valley 26
DISTRICT 4
CLASS AA
QUARTERFINALS
East Juniata 63, Towanda 46
Lewisburg 55, Wellsboro 46 Class A
Quarterfinals
Millville 55, Benton 53, OT
DISTRICT 11
CLASS AAAA
QUARTERFINALS
Allentown Allen 56, East Stroudsburg South 52
Nazareth 44, Bangor 33
Northampton 43, Liberty 35
Pocono Mountain East 46, Emmaus 44, 2OT
CLASS AA
QUARTERFINALS
North Schuylkill 50, Tamaqua 45
PHILADELPHIA CATHOLIC LEAGUE
QUARTERFINALS
Archbishop Wood 76, Cardinal Dougherty 31
Conwell-Egan 51, Archbishop Ryan 37
OTHERS
Germantown Academy 46, Agnes Irwin 17
Hill School 59, Blair Academy 37
Perkiomen School 47, Del-Val Friends 30
SCHEDULE
TODAY
BOYS BASKETBALL
Games at 7:30 p.m. unless noted
East Palestine at Chaney
Warren Harding at Mentor
Struthers at Niles
Poland at Salem, 6:30 p.m.
Liberty at Champion, 6:30 p.m.
Lakeview at Newton Falls
Southington at Badger
GIRLS BASKETBALL
TOURNAMENT
Division I at Alliance
Mass. Perry vs. Uniontown Lake, 1 p.m.
Louisville vs. McKinley, 2:30 p.m.
Chaney vs. Hoover, 4 p.m.
Can. GlenOak vs. Boardman, 6 p.m.
Division III at Mineral Ridge
Girard vs. Rootstown, 6 p.m.
Crestview vs. United, 7:30 p.m.
Division III at Ashtabula Lakeside
Wickliffe vs. Maplewood, noon
Berkshire vs. Pymatuning Valley, 1:30 p.m.
Hawken vs. Gilmour, 3 p.m.
Brookfield vs. Richmond Hts., 4:30 p.m.
SWIMMING-DIVING
District meet at Cleveland State
WRESTLING
Division I sectional at Fitch
Division II sectional at West Branch
Division III sectional at Rootstown
SUNDAY
BOYS BASKETBALL
Regular season
Warren JFK at Ursuline, 6:30 p.m.
MONDAY
BOYS BASKETBALL
Regular season
Badger at Pymatuning Valley
Tournament
Division I at Canton Civic Center
Fitch vs. East, 7 p.m.
Chaney vs. North Canton Hoover, 8:30 p.m.
Division II at Steubenville Arena
Dover vs. Beaver Local, 6:15 p.m.
Coshocton vs. East Liverpool, 8 p.m.
Division II at Boardman High School
Southeast vs. Crestwood, 6 p.m.
Salem vs. Niles, 7:30 p.m.
Division III at Salem High School
St. Thomas vs. Rootstown, 6:30 p.m.
Crestview vs. Waterloo, 8 p.m.
Division IV at Struthers Fieldhouse
Youngstown Christian vs. Lowellville, 6 p.m.
Southern vs. Leetonia, 7:30 p.m.
Division IV at Warren Harding High School
Cornerstone Christian vs. Newbury, 7 p.m.
Division IV at New Philadelphia High School
Steubenville Cath. Cent. vs. Wellsville, 6 p.m.
TUESDAY
BOYS BASKETBALL
Tournament
Division I at Canton Civic Center
Boardman vs. Massillon, 7 p.m.
Canton GlenOak vs. Canfield, 8:30 p.m.
Division II at Boardman High School
Liberty vs. Lakeview, 6 p.m.
Struthers vs. West Branch, 7:30 p.m.
Division III at Salem High School
United vs. South Range, 7 p.m.
Division III at Howland High School
Mathews vs. Mineral Ridge, 6:15 p.m.
Brookfield vs. Girard, 8 p.m.
Division IV at Struthers Fieldhouse
Heritage Christian vs. Jackson-Milton, 6 p.m.
Southern vs. Western Reserve, 7:30 p.m.
Division IV at Warren Harding High School
Mogadore vs. Bloomfield, 6 p.m.
Bristol vs. Ledgemont, 7:30 p.m.