PREP FOOTBALL AT A GLANCE
CITY SERIES
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Rayen0000111630
Canton Timken0000113336
Chaney0000022897
Wilson0000023290
STEEL VALLEY CONFERENCE
ConferenceAll games
WLPtsOPWLPtsOP
Mooney000020500
Warren Harding0000205132
Ursuline0000114231
FEDERAL LEAGUE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Lake10147204019
Fitch000020487
Jackson0000204920
GlenOak0000115524
Boardman0000021468
Hoover0000023154
Perry0000021049
McKinley01714114214
METRO ATHLETIC CONFERENCE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Alliance10293115657
Canfield0000205422
Howland000020739
Salem0000206313
Niles0000116935
Struthers0000022966
Poland01329021656
INTER-COUNTY LEAGUE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Mineral Ridge0000205328
South Range0000207036
Springfield0000207321
Lowellville0000113340
McDonald0000113948
W. Reserve0000111952
Jackson-Milton0000021972
TRUMBULL ATHLETIC CONFERENCE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Girard0000207754
LaBrae0000206926
Lakeview0000204632
Liberty0000206727
Hubbard000010340
Brookfield0000114161
Champion0000021153
Newton Falls0000022942
TRI-COUNTY LEAGUE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Lisbon0000104212
Columbiana0000114036
Crestview0000115534
East Palestine0000113555
Leetonia0000115330
Sebring0000023367
Southern0000021274
United0000022065
INDEPENDENTS
All games
WLPtsOP
Beaver Local205711
Warren JFK208239
Wellsville204838
East Liverpool11726
Youngstown Christian01047
Campbell024068
EAST SUBURBAN CONFERENCE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Cleveland CC103615113674
St. John/Paul10336114753
Southington0000114746
Fairport Harbor0000021367
Ledgemont0000022854
Mathews0000021246
Lutheran East0163302675
Py Valley011536022971
NORTHEASTERN BUCKEYE CONFERENCE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Louisville0000206827
Minerva00002010349
Northwest0000208733
x-West Branch0000103327
Canton South0000115538
Carrollton0000113428
Marlington0000113036
Ak.Springfield0000021262
x -- record includes tie
PORTAGE COUNTY LEAGUE
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Crestwood0000204925
Garrettsville0000207226
Rootstown0000206919
Windham0000206327
x-Southeast0000101413
Mogadore0000113940
Streetsboro0000112641
Waterloo0000114330
Field0000023374
Woodridge000002981
x -- record includes tie
PARKWAY
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
Blackhawk0000205621
Hopewell0000204923
Moon0000206319
W. Allegheny0000205214
Ambridge0000112227
Montour0000111541
New Castle0000022542
TRI-COUNTY NORTH
ConferenceAll games
WLPtsOPWLPtsOp
Laurel0000113727
Neshannock0000113726
Riverside000011722
Union0000112615
Mars0000022796
Mohawk0000021023
Shenango0000021384
Summit Acad.0000021476
BIG SEVEN
Conference All games
WLPtsOPWLPtsOP
S.S. Beaver0000205334
West. Beaver0000207620
Cornell0000114844
Farrell0000114841
North Catholic0000114762
Avonworth000002764
Monaca000002749
Rochester0000023342
MERCER COUNTY
Region 1-A
ConferenceAll games
WLPtsOPWLPtsOP
Kennedy Cath.000010210
Lakeview0000104514
Linesville000010500
Sharpsville000010417
W. Middlesex000010180
Cochranton000001020
Conneaut Lake000001734
Region 3-AA
ConferenceAll games
WLPtsOPWLPtsOP
Greenville000010440
Slippery Rock000010289
Wilmington0000104713
Grove City0000012134
Hickory000001635
Mercer000001018
Reynolds000001021
Sharon000001620
SCHEDULEFRIDAY
Games at 7:30 p.m. unless noted
Chaney at Boardman
Rayen at Niles
Fitch at Columbus Reynoldsburg
Mooney vs. East Cleveland Shaw at YSU
Ursuline at Poland
Canfield at Alliance
Hubbard at Struthers
Howland at Lakeview
West Branch at Salem
Leetonia at Jackson-Milton
Lowellville at Brookfield
Mineral Ridge at United
Mathews at McDonald
Champion at South Range
East Palestine at Springfield
Western Reserve at Sebring
Warren JFK at Girard
LaBrae at Crestview
Chagrin Falls at Liberty
St. Thomas Aquinas at Newton Falls
Pymatuning Valley at Columbiana
Lisbon at Wellsville
Bridgeport at Southern
Campbell at Beaver Local
East Liverpool at Cleveland Heights
Southeast at Garrettsville Garfield
Hilliard Darby at Massillon PerryNew Castle at Blackhawk
Linesville at West Middlesex, 7 p.m.
Mercer at Wilmington, 7 p.m.
Western Beaver at Farrell
Riverside at Laurel
Mars at Union
Greenville at Grove City, 7 p.m.
Sharon at Hickory, 7 p.m.
Kennedy Catholic at Conneaut Lake, 7 p.m.
Redbank Valley at Sharpsville
Slippery Rock at Reynolds, 7 p.m.
SATURDAY
Wilson at Shadyside
Akron East vs. Canton Timken at Fawcett Stadium
Youngstown Christian at Ledgemont, 1 p.m.
Akron Buchtel at Warren Harding
Conotton Valley at Southington, 2 p.m.
Mohawk at Summit Academy, 12:30 p.m.
Neshannock at Shenango