HIGH SCHOOL SPORTS AT A GLANCE
WEDNESDAY'S RESULTS
BASEBALL
FITCH 5, BOARDMAN 2
Fitch010000004--591
Boardman001000001--273
Jeremy Hartman, Bob Melnek (6), Alex Oles (9) and Shane Roche; Kevin Sikora and Matt Brown. WP--Melnek (6-0). LP--Sikora (4-3). Save--Oles (2), HR--Mike Eliseo (F). Dan Ford (B). 3B--Melnek (F). 2B--Roche (F). Ford (B). Chris Bako (B).
BOARDMAN 8, FITCH 7
Boardman1001105--893
Fitch0100330--7121
Kevin Sikora, Mike Evans (3), Josh Susany (7) and Anthony Porter; Jeremy Hartman, Alex Oles (7), Matt Lutz (7) and Shane Roche, Charly Olenych (4). WP--Evans (4-4). LP--Oles (2-2). Save--Susany (2). HR--Ford 2 (B), Evans (B), Nate Tacsik (B). Jeff Kotel (F). 2B--Kotel (F), John Burnich (F).
SCHEDULE
TODAY
SOFTBALL
DIVISION I
At University of Akron
Boardman (23-3) vs. Uniontown Lake (17-4), 4:30 p.m.
At Amherst
Findlay (17-10) vs. Rocky River (21-3), 4:30 p.m.
At University of Dayton
Mason (23-5) vs. West Chester Lakota West (27-3), 4:30 p.m.
At Ohio State University
Marysville (24-3) vs. Centerville (23-6), 4:30 p.m.
DIVISION II
At Akron Firestone Stadium
Chagrin Falls Kenston (19-5) vs. Walsh Jesuit (16-5), 4:30 p.m.
At Bucyrus
LaGrange Keystone (28-2) vs. Sandusky Perkins (19-6), 4:30 p.m.
At Pickerington
Ashville Teays Valley (15-10) vs. Circleville (20-6), 4:30 p.m.
At Clayton
Bellefontaine vs. Springfield Kenton Ridge (28-1), 4:30 p.m.
DIVISION III
At Genshaft Park, Massillon
Champion (20-5) vs. Navarre Fairless (22-8) 4:30 p.m.
At Wright State University
Blanchester vs. Waynesville (20-3), 4:30 p.m.
At Lancaster
Columbus Bishop Ready (18-8) vs. Carroll Bloom-Carroll (24-3), 4:30 p.m.
At Brookside Park, Ashland
Loudonville (12-11) vs. Woodsfield Monroe Central (28-0), 4:30 p.m.
DIVISION IV
At Kent State University
Dalton (17-8) vs. Maplewood (19-2), 4:30 p.m.
At Huber Heights
Maria Stein Marion Local (14-10) vs. West Liberty-Salem, 4:30 p.m.
At Findlay
Montpelier (15-6) vs. New Riegel (15-8), 4:30 p.m.
At Pickerington
Mowrystown Whiteoak vs. Cardington-Lincoln (15-15), 4:30 p.m.
TRACK AND FIELD
Div. II regional meet (at Ravenna), TBA
Div. III regional meet (at Navarre Fairless), 4 p.m.
THURSDAY
SOFTBALL
DIVISION I
At University of Akron
Mentor (21-5) vs. Stow-Munroe Falls, (22-3), 4:30 p.m.
At Amherst
Toledo St. Ursula (23-4) vs. Strongsville (14-10), 4:30 p.m.
At University of Dayton
Milford (20-5) vs. Cincincinnati McAuley (19-2), 4:30 p.m.
At Ohio State University
Pickerington North (19-7) vs. Gahanna Lincoln (19-10), 4:30 p.m.
DIVISION II
At Akron Firestone Stadium
Canal Fulton Northwest (16-8) vs. Poland (22-5), 4:30 p.m.
At Pickerington
Hebron Lakewood (22-6) vs. Richmond Edison (23-4), 4:30 p.m.
At Bucyrus
Fostoria (23-6) vs. New Concord John Glenn (23-3), 4:30 p.m.
At Clayton
Bethel-Tate vs. Lima Bath (19-8), 4:30 p.m.
DIVISION III
At Genshaft Park, Massillon
Minerva (14-12) vs. Berkshire (18-5), 4:30 p.m.
At Wright State University
Archbold (21-7) vs. Middletown Bishop Fenwick (15-7), 4:30 p.m.
At Lancaster
Chillicothe Zane Trace (22-6) vs. Wheelersburg (22-5), 4:30 p.m.
At Brookside Park, Ashland
Tontogany Otsego (20-9) vs. Sycamore Mohawk (20-3), 4:30 p.m.
DIVISION IV
At Kent State University
Mineral Ridge (20-5) vs. Crestline (23-10), 4:30 p.m.
At Huber Heights
Bradford vs. Covington, 4:30 p.m.
At Findlay
Kalida (17-8) vs. Gibsonburg (21-6), 4:30 p.m.
At Pickerington
Strasburg-Franklin (23-2) vs. Willow Wood Symmes Valley (20-5), 4:30 p.m.
TRACK AND FIELD
Div. I regional meet (at Fitch), TBA