Girls Regional Softball Pairings
Girls Regional Softball Pairings
amrfaxfoncscel
By The Associated Press
DIVISION I
Regional Semifinals
At University of Akron
Medina (23-3) vs. Warren Howland (19-4), Wednesday, 4:30 p.m.
Massillon Perry (18-8) vs. Painesville Riverside (17-7), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Amherst Steele
N. Ridgeville (17-10) vs. Parma Hts. Holy Name (22-3), Wednesday, 4:30 p.m.
Whitehouse Anthony Wayne (21-5) vs. Slyvania Northview (25-5), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Ohio State University
Hilliard Darby (25-4) vs. Lebanon (27-3), Wednesday, 4:30 p.m.
Marysville (25-4) vs. Gahanna Lincoln (22-6), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At University of Dayton
Kettering Fairmont (24-5) vs. Hamilton (17-12), Wednesday, 4:30 p.m.
W. Chester Lakota W. (23-5) vs. Cin. NW (23-2), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
DIVISION II
Regional Semifinals
At Firestone Stadium, Akron
Poland Seminary (22-5) vs. Ashtabula Edgewood (20-5), Wednesday, 4:30 p.m.
Cuyahoga Falls Walsh Jesuit (22-3) vs. Alliance Marlington (20-1), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Bucyrus
Lexington (17-3) vs. Clyde (23-3), Wednesday, 4:30 p.m.
Chardon NDCL (27-2) vs. LaGrange Keystone (26-1), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Pickerington
New Concord John Glenn (26-4) vs. Hebron Lakewood (22-9), Wednesday, 4:30 p.m.
Thornville Sheridan (21-5) vs. Dover (22-5), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Northmont
Defiance (16-11) vs. Spring. Kenton Ridge (28-1), Wednesday, 4:30 p.m.
Cin. Turpin (19-6) vs. Franklin (21-6), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
DIVISION III
Regional Semifinals
At Genshaft Field, Massillon
Youngs. Ursuline (20-10) vs. Jeromesville Hillsdale (20-7), Wednesday, 4:30 p.m.
Independence (21-2) vs. Rootstown (20-9), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Brookside Park, Ashland
Sycamore Mohawk (26-1) vs. Bloomfield Elmwood (18-6), Wednesday, 4:30 p.m.
Woodsfield Monroe Cent. (25-2) vs. Magnolia Sandy Valley (27-0), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Lancaster
Wheelersburg (22-3) vs. Mt. Gilead (25-3), Wednesday, 4:30 p.m.
Richwood N. Union (21-3) vs. Portsmouth W. (26-1), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Wright State University
Batavia (13-6) vs. Convoy Crestview (24-1), Wednesday, 4:30 p.m.
Arcanum (20-3) vs. Casstown Miami E. (18-12), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
DIVISION IV
Regional Semifinals
At Kent State University
Crestline (24-4) vs. N. Jackson-Milton (21-6), Wednesday, 4:30 p.m.
Mogadore (14-14) vs. Bristolville Bristol (13-5) or Gates Mills Gilmour (17-2)
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Findlay
Fostoria St. Wendelin (18-7) vs. Gibsonburg (24-3), Wednesday, 4:30 p.m.
Defiance Ayersville (19-5) vs. Kalida (9-13), Thursday, 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Pickerington
Sugar Grove Berne Union (18-13) vs. Reedsville Eastern (21-2), Wednesday, 4:30 p.m.
Mowrystown Whiteoak (15-1) vs. Strasburg-Franklin (22-2)
Finals: Saturday, 1 p.m.
At Wayne
Middletown Fenwick (19-6) vs. N. Lewisburg Triad (25-6), Wednesday, 4:30 p.m.
Pleasant Hill Newton (24-6) vs. St. Henry (20-9), Thursday 4:30 p.m.
Finals: Saturday, 1 p.m.
Friday's Results
District Finals
Division I
Cin. NW 3, Greenville 0
Lebanon 3, Vandalia Butler 2
W. Chester Lakota W. 2, Cin. McAuley 0
Division II
Cin. Turpin 3, Bellefontaine Benjamin Logan 3
Franklin 4, N. Bend Taylor 1
Division III
Casstown Miami E. 7, Middletown Madison 4
Division IV
Mogadore 8, Cuyahoga Hts. 2
N. Lewisburg Triad 14, Williamsburg 8
Strasburg-Franklin 6, Bellaire St. John 0
Saturday's Results
District Finals
Division I
Hamilton 8, Beavercreek 0
Kettering Fairmont 6, Cin. Colerain 5
Division II
Spring. Kenton Ridge 1, Bellbrook 0
Division III
Arcanum 3, Blanchester 0
Batavia 6, Carlisle 1
Division IV
Middletown Fenwick 9, St. Bernard-Elmwood Place 1
N. Jackson-Milton 9, E. Can. 1
Pleasant Hill Newton Local 2, DeGraff Riverside 0