BUSINESS ADMINISTRATION
BUSINESS ADMINISTRATION
ASSOCIATE IN ARTS
Tammy Ren & eacute; Brown
Carmen Paul Chicone III
Richard Arman Dascenzo Jr.
Rebecca Jean Hively
Speranza G. Rongone
Elizabeth Valerie Shank
BACHELOR OF SCIENCE, BUSINESS ADMINISTRATION
Neida A. Abu-Hashim
Nadia Ahmed
Jason James Altobelli
Holly L. Ambrose
Jeffrey A. Andrella
Heath Allen Baker
Rhonda Lynn Baker
Christopher Adam Bartolomucci
Kenneth E. Baun
Sheila Marie Bowman
David Michael Brill
Maximilian Lamphier Burton
Joseph J. Cassese
Daniel Vladimir Chernyak
Alyse Marie Clare**
Gianni Anthony Colaizzi
Duane Earl Corll
Christine A. Donnan
Kristie L. Eichhorn*
Kurtis Lyne Ferri
Brian James Ford
Martha Elizabeth Garritano*
Nichole Lynn Hamstreet
Nicholas Milton Harvey II
Amanda J. Homrighouse
Tonya Robinson Howard
Robert Charles Hrynko
Bernard Edward Imhoff Jr.
Ryan Daniel Jennings
Nitausha Johnson
Quincy Jones Sr.
Megan Ann Kohn
Mitchell George Limbert
Tracy Marie Lucarell
Maura Lynn Maloney***
Tony Mancini
Heather Rose Masternick
Dominic Anthony Mastropietro III***
Melissa M. Missory
Karyn A. Moses
Steven Michael Mowry***
Nathan D. Novosel
Meribeth Pantall
Melissa Beth Parish
Christan Patrick Pascarella**
Nicole Marie Prince
Judith I. Ricottilli
Michael Patrick Sekela
Ryan Patrick Sell
Joyce Lorraine Sims
Darlene Ray Small**
Joshua A. Smith
Brian Edward Sobnosky
Joseph Charles Speziale
Jessica D. Summers
Lori A. Tatar
Morgan Kristen Trimacco***
EDUCATION
BACHELOR OF SCIENCE, EDUCATION
Fatimah Alhashem*
Tina Michelle Ashiolas
Michael Jason Barney
Lori Ann Barricella
Sarah Catherine Bartholomew
Melissa Anne Berardinelli*
Lenaia Ellen Burbank
Cassandra Lynn Carroll
Jamie Ann Chudakoff
Jason M. Cooper
Ronald Arthur Cunningham*
Shelby Renae Derringer**
Sean Patrick Durkin
Roger E. Gasser III*
Melani Lynn Hainesworth
Janet M. Heltzel***
Jodi Lyn Jayne
Lindsay D. Johnston
Jennifer Lynn Kirkwood*
Gary Lee Ray Knittle
John Emanuel Koulianos
Toni Rose Lombardozzi*
Corey Michael Luteran
Lora Lee Lyons
Richard Mark Mancino
Diane Josephine Maytas-Long***
Jason Scott Mericle
Angela Marie Numbers*
Kristin M. Provenzale
Krystal Lee Quinn
Janice H. Ross
Megan Rebecca Rust*
Patrick John Sculli*
Ronald G. Stallsmith
Amber M. Stout**
Carmel Danielle Sturgiss
Timothy M. Styranec*
Jenna Marie Vivo
Tami Marie Volpini*
Celina Marie Wolfe
Kara Rebecca Wyatt
Christie Lynn Zetts
ENGINEERING & amp; TECHNOLOGY
ASSOCIATE IN APPLIED SCIENCE
Scott W. Bartholomew
William J. Campbell
Jerry R. Delco
Brett A. Leyman
David Joseph Manna
Donald Paul McDougal II
Randy R.E. McGirr+
James E. Murray
Nicholas Frank Pauline
Matthew James Pinkerton
Ricky Lee Sebrell
David Daniel Shields
BACHELOR OF ENGINEERING
Lawrence Joseph Brooks
Joshua Robert Brown
Jeffrey Daniel Martin**
Deron McKenzie Meehan
Timothy Michael Owen
Brad Vincent Pazzo
Jeffery Powell
Andrew William Pratt
BACHELOR OF SCIENCE, APPLIED SCIENCE
John A. DeSantis
James A. Farina II
Eric David Gray
Ryan T. McBride
Joseph Anthony Puccini
Chad Michael Smith
FINE & amp; PERFORMING ARTS
BACHELOR OF ARTS
Everett James Beeman
Michael Andrew Candiotti
Lashawn Aaron Conner
Linda Jean Crawford
Sarah Louise Dickey*
Richelle Duris**
Aaron Tremayne Fears
Kelly Lynn Geisel*
Maranda Rae Gregory
Frank J. Marzullo
Derek Thomas McIntyre***
Eugene Mintze
Markus James Murphy
Kareen X. Neal
Allen G. Rock
F. Michael Schaeffer
Brent Paul Stallsmith
Rebecca Jo Thomas***
Rebecca L. Thompson
Kristina Marie Weaver*
Zachary Thomas White
Yancey A. Yorkovich
BACHELOR OF FINE ARTS
Denise Elaine Bright
Brennan John Calvey
Ryan Eugene Cravotta
Nicole Lynn Hearn
Christina Lynn Kopcsos
Jeremy Dayton Lockard*
BACHELOR OF MUSIC
Amanda M. Beagle*
Bryan Matthew Connell
Christian Sinclair Dillingham*
Kelly Gantt Hutchinson
Brandon Michael Milhoan
Emily Anne Voye**
Katherine E. Williams
HEALTH & amp; HUMAN SERVICES
ASSOCIATE IN APPLIED SCIENCE
William J. Barna
Melissa Marie Barner
Melissa M. Comstock
Diana Marie Cox
James M. Craven
Sandra Lynn Eidam+
Theresa Marie Farrant
David William LaRosa
Melissa D. Palumbo
Diana Marie Cox
Jennifer Reyne Provich
Carrie J. Simmons
Patrick R. Straker
Robert William Treharn
Rebecca L. Welton
JoAnn F. Zimmerman
BACHELOR OF ARTS
John Kenneth Boutton
Randy M. Centofante
Stacey L. Walters-Emch
BACHELOR OF SCIENCE, APPLIED SCIENCE
Valencia Vernice Anderson
JoAnn Barton
Christopher Sean Baxter
Mark Joseph Bedenik
Phillip M. Bellotta
Michael E. Bertolasio
Octavia Bleahu**
Christine Lynn Bode
Michael George Chuba
Stacey Marie Cleland
Theresa M. Dambik
Amy Elizabeth DeLisio*
Brad Allen DiTullio
Danielle Marie Dorko
Bernard Clayton Emswiller IV
Gabrielle S. Ferrell
Tiffany Lemyra Fluent
Loretta Shanele Freeman*
Douglas Walter Graybeal
Michael Joseph Heck
Cristina Elizabeth Heim**
Christopher Douglas Jones***
Susan Jones
Jill Suzanne Kinsey*
Kimberly Anne Kocher**
Candice Elaine Konya**
Stacie Ann Markel***
Robin JoMae Mermer
Rafael Molina
Dawn Marie Montella
Gabrielle Elise Moore***
Joshua Edward Moorhead
John E. Moran
Tracey Y. Murray*
Scott J. Nastase
Melissa A. Palumbo
Laura Dianne Postma**
Brian Paul Presco
Angel Rivera
April L. Romeo
Eric D. Rudiak
Larry Don Scheetz
Jessica Lynn Scott
Dwight L. Smith
Jamie Lynn Smith*
Peggy Ann Strimbu
Johanna Veal
Larry Darnell Williams
Nancy Elizabeth Young
Chrystyna S. Zellers***
BACHELOR OF SOCIAL WORK
Catherine Ann Arendas**
Angela Denise Armour
Eric Nathan Berry
Jessica Courtney Carter
Amie Lynn Casey
Maria Diane Colaianni**
Laveeda V. Davis-Muhammad
Leigh-Anne Dowdle
Katy Lynn Huffman
Michelle Lyn Long***
Donna J. Turner
Amy Janis Webber*
Timothy J. Williams
GRADUATE STUDIES AND RESEARCH
DOCTOR OF EDUCATION
Joseph David Latess
Phillip J. Latessa
MASTER OF ARTS
Brian Keith Brown
Elizabeth Ann Butters
Jennie Holloway Dennison-Budak
Christopher Gregory Ellis Jr.
Joshua Lennard Foster
Brian Patrick Hall
Edward Albert Kocis
Raymond James Krohn
Alyssa Jo Lenhoff
Kristina Marie Martinez-Murphy
Jennifer M. Moore
Michael David Murphy
Roseanne Marie Roseck
Elizabeth Brooks Sailor
Cuihong Wen
Michael Anthony Wilson
MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION
Jacqueline Adair
Michael Jude Alexander
Donald C. Colvin II
Michele Lauren Dolenic
Margaret E. Edwards
Jeremy Robert Gatto
Chin-Feng Chen Herrod
Jennifer Lynn Johnson
Michael James Kapics
Therese C. McShea
Michael John Pernicano
Kathryn Ann Rimedio
Christopher B. Thorndike
Todd Michael Williams
MASTER OF HEALTH & amp; HUMAN SERVICES
Thomas Edward Knoske
MASTER OF MUSIC
Michael Shawn Cervone
Ronald Eugene Coulter
Michael Leroy Kelly Jr.
Hyun Jin Kim
MASTER OF SCIENCE
Brian James DelFraino
Daniel Allen Landfried
Min Lu
Elizabeth Ann MacDonald
Serafhin O. Okello
Pamela Lynn Pannozzo
Amanda V. Pearson
Julia Elizabeth Sable
Samer Mohammed Saleh
Rapunzel Melisa Stephens
Nancy Lynn Tipple
Nicole Renee Toth
Matthew August Williams
MASTER OF SCIENCE, EDUCATION
Scott Charles Baker
Gail A. Barnhart
Kathleen Marie Benson
Michelle Lynn Berg
Christine Michele Bero
Alice S. Bicudo
Kristen M. Bins-Castronovo
Tamara S. Brown
Rebecca Lucik Brugler
Dayna Marie Buckley
Sh'Annon Jennelle Caldwell
Gary R. Carkido
Melissa Cathleen Carl
Lois Jean Cavucci
William Steven Christofil
Salina Covington
Heather Ann Crum
Denise P. Cunningham
Debra Lee Danyi
Deborah Lynn Deafenbaugh
Tracy Lynn DeLuca
Lisa Anne Dotson
Dawn Corinne Eaton
Andrea F. Fabrizio
Robert Ray Fick
Diane L. Fimognari
Samantha Rae Fisher
Cara Lee Florie
Kristin Mae Floyd
Walter Scott Ford Jr.
Catherine Lynn Gebhardt
William Toby Gibson
Jaclyn Prizant Gordon
Erica Sue Guerrier
Vicky L. Hargreaves
Susan C. Herpy
Stephen Joseph Hlaudy
Christina Lee Holden
Robin Lee Holden
Cheryl L. Jablonski
Trude Lynn Karley
Andrea Kay Kightlinger
Sarah Elizabeth Kirkbride
Kari Michelle Knight
Taryn Marie Kohler
Stephanie Ann Krivan
Tina Marie Kubacki
Jayne Alice Lieberman
Yvonne Marie Lipinsky
Christina Sue Long
Anne M. McBriarty
Lisa Loren McQuoid
Lisa Marie Nugent
Jodie Renae Pape
Anthony Frederick Pasanen Jr.
Harriet T. Perantinides
Paul Richard Phillips II
Judith A. Poulter
Nadia Prisuta
Marcella A. Pulca
Lisa M. Ray
Lisa M. Richmond
William Ralph Ricker
Nicole Deanna Ruggles
Penelope Ann Sanchez
Janis Lynn Sanfrey
Karen J. Shellito
Anita Kari Shuster
Emily Susanne Sipe
Jennifer Ashley Smith
James C. Snyder
Bonnie J. Sovik
Laurel G. Stephenson
Jamie Lee Szalai
Janice Lee Timonere
Veronica Anne Titus
Diana Louise Vrabel
Deborah Ann Walker
Charlene L. Walton
Amanda Marie Zion
MASTER OF SCIENCE, ENGINEERING
Dayna A. Brown
James Edward Conway Jr.
Mohammad Faizan
Robert Andrew Frank
Kelley Ann Gallagher
Susheel R. Kolwalkar
Margaret M. Oswald
William Earl Ruggles
Steven M. Savich
Humera Ghauri Zaheer
MASTER OF SCIENCE, NURSING
Howard L. Albin Jr.
Derrick Joseph Curzi
Elaine Jean Edwards
Stacey Lynn Fowler
Yeeny Gonzalez
Karen Marie Gourley
Mark Allen Lang
Maureen Ann Lenza
Brian Keith Norcia
Joseph Daniel Ogden
Sherri Lyn Pesce
Corrine R. Sallaz