FRIDAY’S SCORES AREA
FRIDAY’S SCORES AREA
Beaver Local 15, Akron North 14
Brookfield 28, Newton Falls 13
Columbiana 39, East Palestine 13
Crestview 44, United 35
Crestwood 41, Southeast 22
East Liverpool 34, Salem 27
Fitch 33, Boardman 14
Girard 36, Liberty 22
Howland 21, Warren JFK 7
Hubbard 28, Niles 0
LaBrae 46, Steubenville Catholic Central 0
Lakeview 36, Champion 10
Leetonia 20, Jackson-Milton 14
Marlington 26, West Branch 6
Mathews 32, Ledgemont 6
McDonald 43, Lowellville 6
Poland 14, Canfield 7
South Range 27, Mineral Ridge 14
Southern 14, Wellsville 12
Springfield 15, Lisbon 10
Struthers 28, Campbell Memorial 13
Ursuline 34, Akron St. Vincent-St. Mary 7
Walsh Jesuit 21, Warren Harding 9
Western Reserve 51, Sebring 19
Western Pennsylvania
Greenville 50, Reynolds 0
Hickory 42, Oil City 38
Laurel 35, Shenango 6
Mercer 48, West Middlesex 20
Neshannock 14, Union 13
New Castle 45, Mohawk 6
Sharon 45, Seneca 12
Wilmington 42, Slippery Rock 6
OHIO
Ada 28, Lima Cent. Cath. 21
Akr. Garfield 49, Akr. Buchtel 20
Akr. Hoban 24, Chardon NDCL 14
Akr. Kenmore 34, Akr. Firestone 13
Anna 16, Maria Stein Marion Local 6
Ansonia 48, W. Alexandria Twin Valley S. 13
Apple Creek Waynedale 35, W. Salem NW 0
Ashland Crestview 57, Plymouth 0
Ashville Teays Valley 27, Cols. Hamilton Twp. 7
Athens 20, Wahama, W.Va. 0
Attica Seneca E. 12, Tiffin Calvert 7
Aurora 47, Wickliffe 19
Avon 45, Bay Village Bay 6
Avon Lake 33, Amherst Steele 13
Bainbridge Paint Valley 52, Southeastern 0
Baltimore Liberty Union 31, Cols. Harvest Prep 14
Bascom Hopewell-Loudon 42, Fostoria St. Wendelin 12
Batavia Clermont NE 31, Williamsburg 14
Beallsville 40, Beverly Ft. Frye 6
Bedford 26, Warrensville Hts. 13
Bellbrook 16, Milton-Union 6
Bellefontaine 54, Riverside Stebbins 0
Belmont Union Local 32, Barnesville 6
Berea 17, Middleburg Hts. Midpark 14
Bethel-Tate 68, Manchester 8
Blanchester 12, Batavia 3
Bloom-Carroll 24, Circleville 6
Bloomdale Elmwood 27, Millbury Lake 20
Bowling Green 37, Whitehouse Anthony Wayne 20
Bradford 45, New Paris National Trail 14
Brecksville-Broadview Hts. 21, Westlake 0
Bridgeport 24, Cameron, W.Va. 6
Brookville 27, Germantown Valley View 20
Brunswick 31, Medina 7
Bryan 28, Metamora Evergreen 7
Bucyrus 28, New Washington Buckeye Cent. 14
Bucyrus Wynford 56, Crestline 22
Burton Berkshire 16, Middlefield Cardinal 13
Caldwell 27, Sarahsville Shenandoah 0
Cambridge 34, Byesville Meadowbrook 13
Can. Cent. Cath. 17, Louisville Aquinas 12
Can. GlenOak 9, Massillon Perry 6
Can. South 28, Carrollton 7
Canal Fulton Northwest 15, Alliance 14
Carlisle 36, New Lebanon Dixie 28
Casstown Miami E. 48, Arcanum 0
Centerville 41, Kettering Fairmont 13
Cheshire River Valley 46, Ironton Rock Hill 13
Chesterland W. Geauga 29, Beachwood 0
Cin. Colerain 42, Cin. Oak Hills 0
Cin. Elder 49, Cin. Western Hills 20
Cin. Hills Christian Academy 24, Cin. Country Day 13
Cin. Indian Hill 27, Cin. Wyoming 24
Cin. La Salle 56, Day. Marshall 0
Cin. Madeira 64, N. Bend Taylor 14
Cin. Mariemont 34, Cin. Deer Park 6
Cin. N. College Hill 33, Lockland 7
Cin. NW 30, Hamilton Ross 24
Cin. Summit Country Day 46, Cin. Christian 22
Cin. Sycamore 34, Mason 10
Cin. Taft 22, Cin. Hughes 6
Cin. Turpin 42, Wilmington 21
Cin. Winton Woods 26, Cin. Glen Este 21
Circleville Logan Elm 16, Canal Winchester 13, OT
Clarksville Clinton-Massie 15, Plain City Jonathan Alder 7
Clayton Northmont 41, Beavercreek 7
Cle. Glenville 40, Cle. East 0
Cle. John Adams 36, Cle. E. Tech 0
Cle. John Marshall 28, Cle. Lincoln W. 14
Cle. Rhodes 26, Cle. Collinwood 12
Clyde 67, Oak Harbor 0
Coldwater 38, New Bremen 0
Collins Western Reserve 56, Ashland Mapleton 8
Cols. Beechcroft 29, Cols. Northland 0
Cols. Bexley 40, Heath 27
Cols. Briggs 42, Cols. West 12
Cols. Brookhaven 38, Cols. Mifflin 0
Cols. East 16, Cols. Linden McKinley 0
Cols. Eastmoor 57, Cols. Africentric 6
Cols. Marion-Franklin 53, Cols. South 0
Cols. Ready 52, Cols. Hartley 6
Cols. St. Charles 23, Pataskala Watkins Memorial 7
Cols. Upper Arlington 7, Dublin Coffman 6
Cols. Walnut Ridge 34, Cols. Independence 7
Cols. Whetstone 53, Cols. Centennial 0
Columbus Grove 42, Bluffton 12
Conneaut 20, Jefferson Area 14, OT
Copley 24, Wadsworth 12
Coshocton 52, Warsaw River View 6
Covington 42, Tipp City Bethel 19
Creston Norwayne 36, Smithville 10
Crooksville 33, Philo 0
Cuyahoga Falls CVCA 21, Akr. Manchester 14
Cuyahoga Falls Walsh Jesuit 21, Warren Harding 9
Cuyahoga Hts. 34, Independence 7
Dalton 34, Doylestown Chippewa 19
Day. Carroll 24, Cin. McNicholas 0
Day. Dunbar 21, Day. Meadowdale 14
Day. Jefferson 20, Day. Belmont 12
Defiance 35, Celina 14
Defiance Tinora 35, Hicksville 13
DeGraff Riverside 35, Lima Perry 0
Delaware Buckeye Valley 28, Richwood N. Union 7
Delaware Hayes 21, Lewis Center Olentangy Orange 7
Delphos Jefferson 62, Spencerville 7
Delphos St. John’s 40, Ft. Recovery 27
Delta 14, Montpelier 6
Dola Hardin Northern 40, Vanlue 7
Dover 30, New Philadelphia 7
Dublin Jerome 30, Westerville Cent. 7
E. Can. 20, Mogadore 14
E. Cle. Shaw 34, Euclid 23
Eastlake N. 24, Ashtabula Lakeside 21
Eaton 42, Camden Preble Shawnee 14
Edgerton 39, Antwerp 21
Elyria 28, Lakewood 21
Elyria Cath. 34, Cle. Cent. Cath. 0
Fairport Harbor Harding 45, Newbury 22
Findlay 49, Napoleon 28
Findlay Liberty-Benton 42, Cory-Rawson 0
Fostoria 50, Upper Sandusky 0
Frankfort Adena 23, Chillicothe Zane Trace 13
Franklin 17, Day. Oakwood 14
Fredericktown 33, Loudonville 7
Fremont Ross 26, Sandusky 20
Galion 24, Shelby 20
Galion Northmor 10, Cardington-Lincoln 0
Garrettsville Garfield 35, Windham 0
Gates Mills Gilmour 31, Geneva 0
Gates Mills Hawken 34, Richmond Hts. 27
Genoa Area 45, Tontogany Otsego 9
Gibsonburg 28, Elmore Woodmore 14
Glouster Trimble 45, Corning Miller 14
Granville 36, Hebron Lakewood 20
Greenville 17, New Richmond 7
Grove City 12, Pickerington N. 7
Grove City Cent. Crossing 13, Galloway Westland 0
Grove City Christian 66, Fairfield Christian 6
Groveport-Madison 20, Gahanna Lincoln 0
Hamilton 35, Fairfield 7
Hamilton Badin 42, Middletown Fenwick 0
Hamilton New Miami 32, Day. Christian 15
Hamler Patrick Henry 47, Wauseon 10
Hannibal River 56, New Matamoras Frontier 12
Haviland Wayne Trace 17, Holgate 8
Hillsboro 12, Greenfield McClain 0
Holland Springfield 40, Perrysburg 24
Huber Hts. Wayne 20, Springfield 14
Huron 41, Castalia Margaretta 20
Ironton 31, Vincent Warren 6
Jeromesville Hillsdale 41, Rittman 13
Johnstown-Monroe 28, Johnstown Northridge 0
Kent Roosevelt 19, Norton 13, OT
Kenton 48, Van Wert 7
Kettering Alter 56, Day. Chaminade-Julienne 7
Kings Mills Kings 21, Cin. Walnut Hills 0
Kirtland 63, Orwell Grand Valley 6
Lancaster 48, Newark 0
Lancaster Fairfield Union 25, Amanda-Clearcreek 12
Lebanon 33, Miamisburg 14
Lees Creek E. Clinton 47, Cin. Clark Montessori 7
Leipsic 42, Arcadia 6
Lewis Center Olentangy 9, Westerville N. 0
Lewistown Indian Lake 55, Spring. NW 0
Lexington 10, Ashland 9
Liberty Center 21, Archbold 14
Lima Shawnee 28, Ottawa-Glandorf 10
Lodi Cloverleaf 20, Medina Highland 14, 2OT
Logan 23, Chillicothe 13
London 30, London Madison Plains 7
Lorain Clearview 32, Columbia Station Columbia 14
Louisville 27, Minerva 0
Loveland 27, Milford 7
Macedonia Nordonia 32, Garfield Hts. 12
Madison 28, Painesville Riverside 7
Malvern 50, Magnolia Sandy Valley 6
Mansfield Sr. 26, Mansfield Madison 0
Mantua Crestwood 41, Ravenna SE 22
Maple Hts. 18, Shaker Hts. 2
Marietta 14, Gallipolis Gallia 6
Marion Cath. 28, Ridgeway Ridgemont 14
Marion Harding 32, Lima Sr. 7
Marion Pleasant 40, Marion Elgin 6
Martins Ferry 41, Bellaire 6
Marysville 13, Dublin Scioto 10
Massillon Tuslaw 27, Navarre Fairless 6
Mayfield 21, Hudson 6
McComb 41, Van Buren 14
McGuffey Upper Scioto Valley 44, Yellow Springs 13
Mechanicsburg 10, W. Liberty-Salem 7
Medina Buckeye 47, Sheffield Brookside 0
Mentor 35, Cle. Hts. 8
Mentor Lake Cath. 36, Bedford Chanel 0
Middletown 29, Cin. Princeton 28
Milan Edison 41, Sandusky St. Mary 14
Milford Center Fairbanks 31, Waynesfield-Goshen 27
Millersburg W. Holmes 18, Bellville Clear Fork 14
Minford 10, Lucasville Valley 7
Mogadore Field 45, Akr. Coventry 7
Monroe 28, Day. Northridge 6
Morral Ridgedale 20, Caledonia River Valley 14
Morrow Little Miami 53, Batavia Amelia 27
Mt. Blanchard Riverdale 28, N. Robinson Col. Crawford 25
Mt. Orab Western Brown 41, Portsmouth 12
N. Can. Hoover 26, Massillon Jackson 7
N. Lewisburg Triad 34, Cedarville 7
N. Ridgeville 14, Grafton Midview 13
Nelsonville-York 48, McArthur Vinton County 16
New Albany 3, Mt. Vernon 0
New Carlisle Tecumseh 54, Spring. Kenton Ridge 7
New Concord John Glenn 46, McConnelsville Morgan 6
New London 44, Greenwich S. Cent. 14
Newark Cath. 34, Whitehall-Yearling 8
Newark Licking Valley 41, Gahanna Cols. Academy 0
Northwood 54, Oregon Stritch 6
Norwalk St. Paul 56, Monroeville 14
Oak Hill 34, Franklin Furnace Green 0
Olmsted Falls 48, N. Olmsted 31
Ontario 28, Lucas 12
Orange 18, Chagrin Falls Kenston 7
Oregon Clay 46, Tol. Libbey 13
Orrville 31, Wooster 0
Oxford Talawanda 6, Norwood 0
Painesville Harvey 47, Ashtabula Edgewood 7
Pandora-Gilboa 33, Arlington 21
Parma 21, Parma Hts. Valley Forge 6
Parma Normandy 35, N. Royalton 21
Paulding 53, Convoy Crestview 13
Pemberville Eastwood 31, Kansas Lakota 6
Peninsula Woodridge 38, Atwater Waterloo 0
Perry 27, Chagrin Falls 14
Pickerington Cent. 28, Reynoldsburg 0
Piketon 42, Chillicothe Huntington 16
Piqua 49, Xenia 14
Pomeroy Meigs 48, Belpre 8
Portsmouth W. 14, Wheelersburg 7
Powell Olentangy Liberty 21, Westerville S. 17
Proctorville Fairland 41, Coal Grove Dawson-Bryant 6
Ravenna 25, Akr. Springfield 12
Rayland Buckeye 27, Brooke, W.Va. 3
Reading 35, Cin. Finneytown 12
Richfield Revere 21, Barberton 6
Rockford Parkway 25, Versailles 20
Rocky River 26, Fairview 7
Rocky River Lutheran W. 19, Brooklyn 0
S. Charleston SE 41, Spring. NE 27
S. Point 50, Chesapeake 14
Sandusky Perkins 48, Port Clinton 6
Sherwood Fairview 67, Defiance Ayersville 21
Sidney Lehman 24, Lafayette Allen E. 7
Sparta Highland 16, Mt. Gilead 6
Spring. Cath. Cent. 18, Jamestown Greeneview 6
Springboro 42, Fairborn 0
St. Clairsville 21, Cadiz Harrison Cent. 16
St. Henry 21, Minster 13
St. Marys Memorial 68, Elida 20
St. Paris Graham 25, Spring. Greenon 19, 2OT
Steubenville 34, Cardinal O’Hara, Pa. 14
Stewart Federal Hocking 30, Waterford 0
Stow-Munroe Falls 24, Cuyahoga Falls 6
Streetsboro 33, Rootstown 0
Strongsville 24, Solon 0
Sugar Grove Berne Union 53, Millersport 0
Sugarcreek Garaway 57, Strasburg-Franklin 8
Sullivan Black River 33, LaGrange Keystone 7
Sunbury Big Walnut 48, Cols. Franklin Hts. 7
Swanton 69, Lakeside Danbury 19
Sycamore Mohawk 55, N. Baltimore 18
Sylvania Northview 34, Rossford 0
Sylvania Southview 42, Maumee 12
Tallmadge 31, Green 14
Thornville Sheridan 7, New Lexington 0
Tiffin Columbian 26, Bellevue 14
Tipp City Tippecanoe 49, Spring. Shawnee 14
Tol. Bowsher 23, Tol. Rogers 16, OT
Tol. Cent. Cath. 37, Tol. Waite 12
Tol. Ottawa Hills 26, Tol. Christian 23
Tol. St. John’s 36, Tol. St. Francis 17
Tol. Start 21, Tol. Scott 12
Tol. Whitmer 48, Tol. Woodward 6
Trenton Edgewood 27, Cin. Mt. Healthy 21
Trotwood-Madison 27, Vandalia Butler 25
Troy 48, Sidney 14
Twinsburg 28, Lyndhurst Brush 7
Union City Mississinawa Valley 41, Lewisburg Tri-County N. 19
Uniontown Lake 48, Dresden Tri-Valley 26
Urbana 34, Bellefontaine Benjamin Logan 0
Utica 29, Centerburg 0
Vermilion 27, Oberlin Firelands 0
W. Carrollton 27, Goshen 9
W. Chester Lakota W. 20, Liberty Twp. Lakota E. 19
W. Jefferson 28, Pataskala Licking Hts. 0
W. Lafayette Ridgewood 48, Newcomerstown 0
W. Unity Hilltop 39, Edon 14
Wapakoneta 29, Lima Bath 14
Washington C.H. Miami Trace 41, Washington C.H. 14
Waverly 26, McDermott Scioto NW 22
Waynesville 41, Middletown Madison 21
Weir, W.Va. 18, Uhrichsville Claymont 15
Wellington 30, Oberlin 6
Wellston 46, Albany Alexander 15
Willard 28, Norwalk 13
Williamsport Westfall 48, Chillicothe Unioto 21
Willoughby S. 55, Chardon 9
Willow Wood Symmes Valley 35, Crown City S. Gallia 6
Woodsfield Monroe Cent. 34, Lore City Buckeye Trail 0
Wooster Triway 57, Can. Timken 0
Worthington Kilbourne 43, Thomas Worthington 3
Zanesville 28, Jackson 6
Zanesville Rosecrans 26, Toronto 0
Zanesville W. Muskingum 20, Zanesville Maysville 6
OTHER WESTERN Pennsylvania
Aliquippa 42, Freedom 8
Altoona 42, Central Dauphin East 27
Apollo-Ridge 21, West Shamokin 14
Avonworth 13, North Catholic 12
Bald Eagle Area 41, Lewistown 0
Beaver Falls 52, New Brighton 14
Bellwood Antis 19, Mount Union 14
Beth-Center 34, Geibel 7
Bethel Park 42, Baldwin 8
Bishop Canevin 17, South Fayette 16
Bishop Carroll 44, Cambria Heights 7
Bishop McCort 14, Central Cambria 13
Blackhawk 38, Ambridge 10
Blairsville 42, Laurel Valley 7
Brentwood 20, Carlynton 0
Brockway 45, Ridgway 27
Brownsville 20, Waynesburg 14
Burgettstown 41, Avella 8
Cambridge Springs 14, Iroquois 13
Canon-McMillan 34, Peters Township 6
Carmichaels 48, West Greene 0
Center 31, Beaver 6
Central Dauphin 28, Lower Dauphin 14
Chambersburg 12, Carlisle 7
Charleroi 27, Mount Pleasant 14
Chartiers Valley 37, Albert Gallatin 7
Chestnut Ridge 36, Philipsburg-Osceola 29
Clairton 37, Serra 3
Clarion 40, Brookville 6
Conemaugh Township 14, Shade 0
Cumberland Valley 34, Cedar Cliff 0
Derry 34, Greensburg Salem 13
East Allegheny 42, South Allegheny 0
Elizabeth Forward 28, Belle Vernon 14
Erie McDowell 57, Connellsville 0
Erie Strong Vincent 39, DuBois 0
Everett 31, Claysburg-Kimmel 12
Ford City 42, Kittanning 7
Forest Hills 34, Richland 8
Fort Cherry 14, Chartiers-Houston 6
Fort LeBoeuf 7, Harbor Creek 6
Frazier 25, Bentworth 6
Freeport 25, Summit Academy 15
General McLane 49, Northwestern 20
Harrisburg 53, Central Mountain 14
Hempfield 24, Latrobe 14
Highlands 41, Hampton 7
Hollidaysburg 53, Williamsport 28
Homer Center 42, Penns Manor 21
Hopewell 47, Moon 20
Huntingdon 33, Clearfield 7
Indian Valley 23, Bellefonte 20
Indiana 41, Franklin Regional 17
Jefferson-Morgan 54, Mapletown 22
Johnstown 36, Bishop Guilfoyle 19
Juniata Valley 43, Williamsburg 6
Kane 14, Curwensville 0
Karns City 2, Allegheny-Clarion Valley 0, forfeit
Kiski Area 35, Plum 0
Laurel Highlands 19, Uniontown 12
Linesville 35, Sharpsville 20
Martinsburg Central 28, St. Marys 27
McGuffey 50, Washington 6
Meadville 14, Franklin 7
Mercyhurst Prep 74, Harborcreek Youth Services 12
Monaca 17, Rochester 0
Monessen 34, California 0
Moniteau 34, Redbank Valley 14
Montour 28, West Allegheny 14
Moshannon Valley 27, Southern Huntingdon 6
North Hills 28, North Allegheny 14
Northeast 48, Maplewood 6
Northern Bedford 45, West Branch 7
Northern Cambria 47, Ligonier Valley 28
Peabody 38, Oliver 18
Penn Cambria 40, Somerset 26
Penn Hills 21, Woodland Hills 14
Penn-Trafford 13, Norwin 6
Pittsburgh Central Catholic 14, Fox Chapel 6
Portage 40, Berlin Brothersvalley 6
Punxsutawney 33, Keystone 32
Purchase Line 48, Saltsburg 0
Quaker Valley 41, Cornell 6
Riverside 24, Ellwood City 6
Seneca Valley 18, Butler 14
Seton-LaSalle 20, Keystone Oaks 0
Shady Side Academy 42, Deer Lakes 0
Shaler 14, Pine-Richland 7
South Park 24, Steel Valley 14
Springdale 47, Riverview 8
Sto-Rox 39, Northgate 8
Thomas Jefferson 42, West Mifflin 7
Titusville 35, Erie Central Tech 13
Trinity 14, Ringgold 7
Tussey Mountain 30, Glendale 14
Tyrone 42, Penns Valley 0
Union City 47, Conneaut Valley 6
Union-Rimersburg 28, Clarion-Limestone 21
United 45, Marion Center 28
Upper St. Clair 33, Mt. Lebanon 21
Valley 26, Burrell 7
Westinghouse 28, Allderdice 20
Westmont Hilltop 35, Bedford 0
Wheeling C.C., W.Va. 29, Brashear 14
Wilkinsburg 20, Leechburg 0
Windber 47, Meyersdale 25
Yough 39, Southmoreland 14
SUMMARIES URSULINE 34, AKRON SVSM 7
SVSM7000—7
Ursuline77137—34
First Quarter
URSULINE — Allen Jones 51 run (Kevin Patrick kick), 10:52
SVSM — Harvie Tuck 4 run (Jimmy Rosen kick), 2:56
Second Quarter
URSULINE — Darrell Mason 1 run (Patrick kick), 5:19
Third Quarter
URSULINE — Dawalyn Harper 20 run (Patrick kick), 2:51
URSULINE — Jamel Turner 20 run (kick failed), 0:43
Fourth Quarter
URSULINE — L.J. Stevens 0 punt return (Patrick kick), 11:01
SVSMUrs
First Downs1111
Rushes-yards39-15735-179
Passing yards66111
Comp-Att-Int6-8-07-7-0
Fumbles-lost1-01-0
Penalties3-202-15
Individual leaders
RUSHING — SVSM, M. Tuck 21-132, Ursuline, Jones 6-58
PASSING — SVSM, Vince Pelini 6-8-0-66; Ursuline, Paul Kempe 6-6-0-92
RECEIVING — SVSM, Todd Culver 5-59; Ursuline, Dale Peterman 3-20
WALSH JESUIT 21, WARREN HARDING 9
Walsh01470—21
Warren Harding0360—9
Second Quarter
WALSH — Kyle Snyder 2 run (Matt Bennent kick), 9:14
WALSH — Arman Dehaney 6 run (Bennent kick), 1:26
HARDING — Ben Peman 29 FG, 0:00
Third Quarter
WALSH — Dehaney 33 interception return (Bennent kick), 6:07
HARDING — Paris Bruner 15 pass from Chris Zadroski (kick failed), 2:43
WJWGH
Rushes-yards55-18619-67
Passing yards2980
Comp-att-int2-2-011-24-1
Individual leaders
RUSHING — Walsh, Snyder 21-68, Dehaney 18-57; Harding, Demond Hymes 7-41
PASSING — Walsh, Snyder 2-2-0-29; Harding, Aunre ¥ Davis, 9-22-1-56
RECEIVING — Walsh, Matt Redmond 1-24, Cameron Ontko 1-5; Harding, Deaver Williamson 4-32
AUSTINTOWN FITCH 33, BOARDMAN 14
Boardman7077—14
Austintown Fitch71466—33
First Quarter
BOARDMAN — Damian Jarrett 5 run (Trevor Ragan kick), 8:47
FITCH — Sylvestry Gibbs 1 run (Sam Mariano kick), 3:19
Second Quarter
FITCH — Gibbs 1 run (Mariano kick), 6:54
FITCH — Nick Groat 25 run (Mariano kick), 3:16
Third Quarter
FITCH — Gibbs 100 fumble return (kick failed), 5:22
Fourth quarter
BOARDMAN — Colby Clayton 2 fumble return (Ragan kick), 8:29
FITCH — Gibbs 35 interception return (pass failed), 6:03
BoaFit
First Downs1314
Rushes-yards40-20338-111
Passing yards105134
Comp-Att-Int11-22-214-22-1
Fumbles-lost5-24-1
Penalties-yards1-54-50
Individual Leaders
RUSHING — Boardman, Jarrett 28-147; Fitch, Gibbs 18-138
PASSING — Boardman, Boyd 11-22-2-105; Fitch, Ballard 14-22-1-134.
RECEIVING — Boardman, Blangero 4-32, Jones 3-24; Fitch, Smaldino 6-58, Pirl 3-52
BEAVER LOCAL 15, AKRON NORTH 14
Akron North0608—14
Beaver Local7080—15
First quarter
BEAVER LOCAL — Shawn Mercer 20 run (Tyler Shultz kick), 7:11
Second Quarter
AKRON NORTH — Donta Covington 3 run (run failed), 9:33
Third Quarter
BEAVER LOCAL — Brandon Bussard 17 run (Bussard run), 4:18
Fourth Quarter
AKRON NORTH — Chadd Clifford 1 run (Deron Brown pass from Covington), 5:13
ANBL
First Downs815
Rushing yards28-13852-204
Passing yards524
Comp-att-int2-6-02-3-1
Fumbles lost4-04-0
Penalties-yards9-837-50
Individual leaders
RUSHING — Akron North, Covington, 12-81; Beaver Local, Bussard, 23-112 PASSING — Akron North, DeVon Coman 1-2-0-8; Beaver Local, Mercer 2-3-1-24
RECEIVING — Akron North, Laddie Fair, 1-8; Beaver Local, Dustin Sprouse, 1-16
AN — Vikings, 6-4; BL — 4-6.
Beaver finished strong with three straight wins.
BROOKFIELD 28, NEWTON FALLS 13
Newton Falls7060—13
Brookfield 7687—28
First quarter
BROOKFIELD — Mac O’Brien 66 run (O’Brien kick), 11:48
NEWTON FALLS — Cory Dillen 74 kickoff return (Mitch Czeniak kick), 11:34
Second Quarter
BROOKFIELD — O’Brien 14 run (kick failed), 5:04
Third Quarter
BROOKFIELD — O’Brien 28 run (Matt Palumbo run), 3:14
NEWTON FALLS — Matt Novotny 7 pass from Doug Matas (kick failed), :32
Fourth Quarter
BROOKFIELD — Palumbo 10 run (O’Brien kick), 6:11
NFBro
First Downs89
Rushing yards36-8740-296
Passing yards800
Comp-att-int8-15-00-5-0
Fumbles lost0-00-0
Penalties-yards11-8912-112
Individual leaders
RUSHING — Brookfield, O’Brien, 21-187; Palumbo, 15-104; Newton Falls, Davis, 15-83
PASSING —Brookfield, Palumbo, 0-5-0-0; Newton Falls, 8-15-0-80
RECEIVING — Newton Falls, Anthony Kline, 2-32
STRUTHERS 28, CAMPBELL 13
Struthers70714—28
Campbell7006—13
First quarter
CAMPBELL — Richard Bledsoe 52 pass from Darrio Bivens (Chris Nicolauo kick), 9:42
STRUTHERS — Joe Balog 1 run (John Fedorek kick), 5:01
Third Quarter
STRUTHERS — Balog 1 run (Fedorek kick), 8:34
Fourth Quarter
STRUTHERS — Balog 14 run (pass failed), 11:53
CAMPBELL — Lester Hughes 2 run (kick failed), 9:53
STRUTHERS — Balog 4 run (Balog run), 1:49
StrCM
First Downs1410
Rushing yards45-26421-130
Passing yards24101
Comp-att-int4-5-06-13-0
Fumbles lost1-10-0
Penalties-yards7658-70
Individual leaders
RUSHING — Struthers, Balog, 36-239; Campbell, Turner, 15-105
PASSING —Struthers, Tony Valiquette, 4-5-0-24; Campbell, Hughes, 5-11-0-60
RECEIVING —Struthers, Jack Jacubec, 1-12; Campbell, Bledsoe, 2-78
POLAND 14, CANFIELD 7
Poland0707—14
Canfield7000—7
First quarter
CANFIELD — Adam Muth 5 run (Billy Fisher kick), 10:11
Second Quarter
POLAND — Greg Sabol 2 run (Ryan Rovnak kick), 8:00
Fourth Quarter
POLAND — Gannon Hulea 1 run (Rovnak kick), 4:10
PolCan
First Downs165
Rushing-yards48-20823-127
Passing yards5528
Comp-att-int5-10-17-13-0
Fumbles lost1-11-1
Penalties-yards5-476-46
Individual leaders
RUSHING — Poland, Wollet 29-145, Hulea 10-39; Canfield, Kyle Vaclav 6-71, Muth 11-44
PASSING — Poland, Hulea 5-10-1-55; Canfield, Muth 7-13-0-28
RECEIVING — Poland, Weston Wagner 4-50; canfield, Gary DiTullio 2-14
LAKEVIEW 36, CHAMPION 10
Champion00010—10
Lakeview712170—36
First Quarter
LAKEVIEW — Ben Moody 21 run (Joel Davis kick), 6:54
Second Quarter
LAKEVIEW — Justin Clark 66 run (kick blocked), 8:26
LAKEVIEW — Ethan Metheny 16 pass from Ju. Clark (2-point attempt failed), 4:51
Third Quarter
LAKEVIEW — FG Davis 25, 6:41
LAKEVIEW — Moody 57 pass from Ju. Clark (David kick), 2:30
LAKEVIEW — Te Elias 62 run (Davis kick), 0:14
Fourth Quarter
CHAMPION — Safety, Elias tackled in end zone, 8:09
CHAMPION — Bill Yartz 4 run (Tyler Day run), 5:50
ChaLak
First Downs910
Rushes-yards39-12339-300
Passing yards5382
Comp-att-int6-13-13-5-1
Fumbles-lost2-04-2
Penalties-yards5-356-55
Individual leaders
RUSHING — Champion, Tommy Stroup 17-58; Lakeview, Moody 17-84, Ju. Clark 6-80
PASSING — Champion, Yartz 6-13-1-53; Lakeview, Ju. Clark 3-5-1-82
RECEIVING — Champion, Mike Smith 2-13, Tyler Sorber 1-17; Lakeview, Moody 2-66
GIRARD 36, LIBERTY 22
Liberty7870—22
Girard71577—36
First quarter
LIBERTY — Fitzgerald Toussaint 65 run (Matt Britton kick), 9:33
GIRARD — Kyle Stadelmyer 2 run (Ryan Kirkpatrick kick), 5:01
Second quarter
GIRARD — Landon Smith 33 pass from Dan Graziano (Kirkpatrick kick), 8:59
LIBERTY — Isaiah Bell 47 pass from Anthony Cleveland (Toussaint run), 6:17
GIRARD — Stadelmyer 2 run (Stadelmyer pass), 1:06
Third quarter
LIBERTY — Toussaint 52 run (Britton kick), 11:20
GIRARD — Stadelmyer 1 run (Kirkpatrick kick), 6:45
Fourth quarter
GIRARD — Stadelmyer 11 run (Kirkpatrick kick), 9:00
LibGir
First downs922
Rushes-yards36-22851-276
Passing yards47154
Comp-att-int1-4-07-15-1
Fumbles-lost1-00-0
Penalties-yards6-358-57
Individual leaders
RUSHING — Liberty, Toussaint 26-219; Girard, Stadelmyer 40-241
PASSING — Liberty, Cleveland 1-4-0-47; Girard, Graziano, 7-15-1-154
RECEIVING — Liberty, Bell 1-47; Girard, Smith 3-75, Dominic Morgan 3-51
HOWLAND 21, WARREN JFK 7
Warren JFK0007—7
Howland0777—21
Second Quarter
HOWLAND — Tyler Scott 14 pass from Matt Preston (Eric Albani kick), 11:53
Third Quarter
HOWLAND — Solomon Jackson 3 run (Albani kick), 0:21
Fourth Quarter
HOWLAND — Jackson 88 run (Albani kick), 8:11
JFK — Dominic LaPolla 32 run (Mike Perisa kick), 1:05
JFKHow
First Downs1514
Rushes-yards31-11739-315
Passing yards10645
Comp-Att-int9-31-14-8-0
Fumbles-lost5-12-2
Penalties-yards3-252-25
Individual leaders
RUSHING — JFK, Dominic LaPolla 17-66; Howland, Donte Marsh 24-170, Solomon Jackson 10-129.
PASSING — JFK, Dominic LaPolla 8-30-1-74; Howland, Matt Preston 4-8-0-45.
RECEIVING — JFK, Carl Broadbent 4-48, Nick Brown 2-19; Howland, Tyler Scott 4-45.
HUBBBARD 28, NILES 0
Niles0000—0
Hubbard70138—28
First quarter
HUBBARD — Andre Givens, 69 run (Mike Lopuchovsky kick), 5:49
Third Quarter
HUBBARD — Cory Farcas, 1 run (Lopuchovsky kick), 5:51
HUBBARD — Givens, 29 run (kick blocked), 4:58
Fourth Quarter
HUBBARD — Matt Shelton, 16 run (Lopuchovsky kick), 10:36
NilHow
First Downs913
Rushing yards38-10635-225
Passing yards5928
Comp-att-int4-8-26-15-0
Fumbles lost3-21-1
Penalties-yards4-302-10
Individual leaders
RUSHING —Niles, Zak Stanton, 10-49, Reggie Wells 12-40; Hubbard, Givens 16-148, Cory Farcas 6-39.
PASSING —Niles, Morgan Brogdon, 3-6-2-59; Hubbard, Matt Shelton, 6-15-068.
RECEIVING — Niles, Joe Moss, 1-40; Hubbard Bobby Thompson 2-23, Tommy Jackson 2-10..
East Liverpool 34, Salem 27
East Liverpool18880—34
Salem13707—27
First quarter
EAST LIVERPOOOL — Willie Leavell, 7 run (pass failed)
SALEM — Dustin Matak, 48 run (Ben Eisel kick)
EAST LIVERPOOL — Leavell, 48 run (pass failed)
SALEM — Mike King, 1 run (kick failed)
EAST LIVERPOOL — Leavell, 79 run (run failed)
Second Quarter
EAST LIVERPOOL — Leavell, 66 run (Tyler Austin, run )
SALEM — Phil Bennett, 49i pass from Trent Toothman (Eisel kick)
Third Quarter
EAST LIVERPOOL — Leavell, 49 run (Austin run)
Fourth Quarter
SALEM — Geno Pasquinelli, 47 pass from Toothman (Eisel kick)
ELSal
First Downs1113
Rushing yards42-41130-165
Passing yards0219
Comp-att-int0-0-013-21-1
Fumbles lost3-02-1
Penalties-yards5-402-10
Individual leaders
RUSHING —East Liverpool, Willie Leavell, 19-330; Tyler Austin, 13-63; Salem, Dustin Matak, 12-84. Trent Toothman, 10-57.
PASSING —Salem, Trent Toothman, 13-21-1-219.
RECEIVING — Salem, Geno Pasquinelli, 5-94; Jordan Strabala, 4-47.
CRESTVIEW 44, UNITED 35
United70028—35
Crestview182060—44
First Quarter
CRESTVIEW — Corey Hill, 85 kickoff return (kick failed), 11:45
UNITED — Mike McLauglin, 32 pass from Josh McLaughlin (Taylor Phillips kick), 8:53
CRESTVIEW — Carter Hill, 3 run (run failed), 8:23
CRESTVIEW — Josh Dew, 30 interception return (run failed), 7:28
Second Quarter
CRESTVIEW — Nick Robinson, 9 run (Jacob Leon kick), 8:21
CRESTVIEW — Leon, 70 pass from Corey Hill (Leon kick), 2:42
CRESTVIEW — Corey Hill, 1 run (kick failed), :37
Third Quarter
CRESTVIEW — Leon, 9 pass from Carter Hill (kick failed), 1:01
Fourth Quarter
UNITED — Doug Richards, 27 run (run failed), 8:33
UNITED — Taylor Phillips, 55 pass from McLaughlin (McLaughlin to Ryan Powell), 5:42
UNITED — Powell, 41 pass from McLaughlin (run failed), 5:28
UNITED — Ryan Phillis, 1 run (McLaughlin to Zak Lease), 2:00
UniCre
First Downs1011
Rushes-yards29-19037-215
Passing yards131146
Comp-Att-int7-18-45-14-1
Fumbles-lost1-13-1
Penalties-yards4-307-90
Individual leaders
RUSHING — United, Josh McLaughlin 10-103; Crestview, Corey Hill 22-132.
PASSING — United, Josh McLaughlin 7-18-131-3; Crestview, Carter Hill 5-14-146-2.
RECEIVING — United, Ryan Powell 3-61, Mike McLaughlin 2-47, Taylor Phillips 1-55; Crestview, Jacob Leon 2-79, Corey Hill 2-57.
SPRINGFIELD 15, LISBON 12
Springfield 20310—15
Lisbon 01200—12
First quarter
SPRINGFIELD — Safety, Zach Bell, 3:41
Second Quarter
LISBON — Robert Wilcox 12 run (kick failed), 7:07
LISBON — Cody Helman 24 fumble return (run failed)
Third Quarter
SPRINGFIELD — FG Brian Visingardi 28 yards, 6:02
Fourth Quarter
SPRINGFIELD — Travis Richey 1 run (Visingardi kick), 7:40
SPRINGFIELD — FG Visingardi 20, :00
SprLis
First Downs149
Rushing yards40-13139-166
Passing yards3124
Comp-att-int3-6-12-4-1
Fumbles lost4-22-0
Penalties-yards3-155-30
Individual leaders
RUSHING — Springfield, Richey, 25-124; Jimmy Zubick, 5-59; Lisbon, Wilcox 12-101, Aaron Sweeney, 22-51
PASSING — Springfield, Matt Evans, 3-6-1-31; Lisbon, Sweeney 2-4-1-24
RECEIVING — Springfield, Eric Lipp, 3-31; Lisbon, Alec Thomas 1-16
SOUTH RANGE 27, MINERAL RIDGE 14
Mineral Ridge 01400—14
South Range66015—27
First quarter
SOUTH RANGE — Jack Dawson 5 run (kick failed) :10
Second Quarter
MINERAL RIDGE — Frank Little 5 run (Phil Wilson kick) 9:13
SOUTH RANGE — Dawson 24 run (kick failed), 6:09
MINERAL RIDGE — Little 52 run (Wilson kick), 2:19
Fourth Quarter
SOUTH RANGE — James Nell 70 pass from Dawson (Grant Slater from Dawson), 9:41
SOUTH RANGE — Nick Golic 10 run (Nethan Witmer kick), 5:54
MRSR
First Downs813
Rushing yards38-16141-229
Passing yards6189
Comp-att-int4-7-14-15-1
Fumbles lost1-10-0
Penalties-yards6-657-40
Individual leaders
RUSHING — Mineral Ridge, Little, 18-97; South Range, Golic, 18-145
PASSING — Mineral Ridge, Jessie Garland, 4-7-1-61; South Range, Dawson, 4-15-1-89
RECEIVING — Mineral Ridge, Daniel Skiba, 4-61; South Range, Nell, 1-70.
MCDONALD 43, LOWELLVILLE 6
Lowellville0060—6
McDonald722140—43
First Quarter
MCDONALD—Alex Sampson 3 run (Will Robison kick); 9:28
Second Quarter
MCDONALD—Mikey Thomas 27 run (Devon Colburn run); 7:37
MCDONALD—Tillery 7 pass from Nick Accordino (Robison kick); 1:09
MCDONALD—Sampson 12 pass from Accordino (Robison kick); 0:12
Third Quarter
LOWELLVILLE—John Vasilchek 10 run (two point run fails); 8:35
MCDONALD—Thomas 3 run (Robison kick); 4:07
MCDONALD—Mattias Tayala 16 run (Robison kick); 2:54
LowMcD
Rushes-Yards33-8636-262
Passing Yards3864
Comp-Att-Int3-11-16-10-0
Fumbles-Lost3-16-2
Penalties-Yards2-103-30
Individual Leaders
RUSHING — Lowellville, John Vasilchek 14-64; McDonald, Thomas 10-113, Sampson 12-63, Devon Colburn 7-50, Matthias Tayala 3-24.
PASSING — Lowellville, Joe DePasquale 3-9-38-0, Anthony Schiraldi 0-2-0-0; McDonald, Accordino 6-10-64-2.
RECEIVING — Lowellville, Schiraldi 1-36; McDonald, Sampson 2-22, Thomas 2-21.
SOUTHERN 14, WELLSVILLE 12
Wellsville6600—12
Southern0707—14
First quarter
WELLSVILLE — Brandon Edison, 8 run (kick failed), 3:10
Second Quarter
WELLSVILLE — Bubba Dowling, 11 run (run failed), 11:21 SOUTHERN — Dylan Puckett, 2 run (Ramsey kick), 5:55
Fourth Quarter
SOUTHERN — Mike McVay, 42 run (Ramsey kick), 6:23
WelSou
First Downs1112
Rushing yards48-21746-191
Passing yards1819
Comp-att-int1-5-01-2-0
Fumbles lost1-01-0
Penalties-yards04-203-25
Individual leaders
RUSHING —Wellsville, Bubba Dowling, 15-111, Brandon Edison, 18-61; Southern, Nathan Melhorn, 31-116; Mike McVay, 6-40.
PASSING —Caiter, 1-3-18; Southern, Mike McVay, 1-2-19.
RECEIVING — Wellsville, Chad Elliott, 1-19; Southern, Brian Brinker, 1-19.
MARLINGTON 26, West Branch 6
West Branch6000—6
Marlington71306—26
First quarter
WEST BRANCH — Jose Ulyselt 30 pass from Mike Smith (kick blocked), 7:22
MARLINGTON — Tenton Howard 80 run (Allen Strouble kick), 7:00
Second Quarter
MARLINGTON — Strouble 18 pass from Tyler Toyer (Strouble kick), 5:25
MARLINGTON — Tim Stimson 14 pass from Royer (kick failed), 4:42
Third Quarter
MARLINGTON — Howard 28 fumble return (kick failed), 1:51
WBMar
First Downs1410
Rushing-yards40-13627-163
Passing yards16467
Comp-att-int13-26-26-11-0
Fumbles lost2-12-0
Penalties-yards3-173-20
Individual leaders
RUSHING — West Branch, Eric Regel 19-64, Eric Bates 11-57; Marlington, Howard 11-108
PASSING — West Branch, Smith 13-25-1-164; Marlington, Royer 6-11-0-67
RECEIVING — West Branch, Chad Butcher 5-78, Bates 4-49; Marlington, Strouble 3-40
MATHEWS 32, LEDGEMONT 6
Ledgemont0060—6
Mathews712130—32
First quarter
MATHEWS — Brent Jackson 2 run (Jeff Betts kick), 12:00
Second Quarter
MATHEWS — Jackson 10 run (kick failed), 11:54
MATHEWS — Ethan Mintus 25 run (kick failed)
Third Quarter
MATHEWS — Jackson 75 kickoff return (Betts kick), 11:45
MATHEWS — Jackson 92 run (kick failed), 1:03
LEDGEMONT — Shane Ritts 41 run (kick failed) :38
LedMat
First Downs99
Rushing yards37-10438-305
Passing yards480
Comp-att-int3-13-10-1-0
Fumbles lost2-14-2
Penalties-yards5-307-68
Individual leaders
RUSHING — Ledgemont, Derek Cantrell, 10-38; Mathews, Jackson, 19-219; Mintus, 10-84
PASSING — Ledgemont, Ritts, 3-13-1-48; Mathews, Swank , 0-1-0-0
RECEIVING — Ledgemont, Cantrell, 3-48.
Rushing: ∂
CRESTWOOD 41, SOUTHEAST 22
Southeast7708—22
Crestwood72176—41
First Quarter
CRESTWOOD — Talon Stephens 9 run (Usher kick), 10:32
SOUTHEAST — Gary Allen 65 run (Frances kick), m3:37
Second Quarter
CRESTWOOD — Eric Head 7 run (Usher kick), 9:31
CRESTWOOD — Stephens 14 run (Usher kick), 4:12
CRESTWOOD — Dakota Long 35 fumble recovery (Usher kick), 3:53
SOUTHEAST — Sean Stone 14 pass from Anthony Pennington (Frances kick), 1:51
Third Quarter
CRESTWOOD — D. Czerney 18 run (Usher kick), 3:54
Fourth Quarter
CRESTWOOD — Head 8 run (kick failed), 7:39
SOUTHEAST — Allen 10 run (Taylor Simyak pass from Pennington), 5:06
SECre
First downs1119
Rushes-yards32-22755-382
Passing yards5313
Comp-att-int4-13-32-5-1
Fumbles-lost2-22-1
Penalties-yards5-507-70
Individual leaders
RUSHING — Southeast, Gary Allen 19-149; Crestwood, Head 17-101, Stephens 15-84, Long 10-82
PASSING — Southeast, Pennington 4-13-53-3
RECEIVING — Southeast, Simyak 3-37; Crestwood, Head 1-8
MERCER 48, WEST MIDDLESEX 20
West Middlesex0686—20
Mercer7141413—48
First Quarter
MERCER — Terrence Davis 31 run (Herbie Hennegan kick), 7:57
Second Quarter
MERCER — Andrew Erdos 35 run (Hennegan kick), 11:01
WEST MIDDLESEX — Mark Saylor 84 kickoff return (kick failed), 10:07
MERCER — Rawlins Huntley 52 run (Hennegan kick), 9:34
Third Quarter
MERCER — Huntley 35 run (Hennegan kick), 8:51
MERCER — Davis 1 run (Hennegan kick), 1:50
WEST MIDDLESEX — Ryan Chupak 58 pass from Kyle Wimer (Wimer to Chupak), 1:27
Fourth Quarter
MERCER — Hennegan 1 run (kick failed), 11:13
MERCER — Erdos 5 run (Hennegan kick), 10:19
WEST MIDDLESEX — Saylor 50 run (kick failed), 9:03
WMMer
First Downs1021
Rushes-yards35-17956-511
Passing yards720
Comp-Att-Int2-5-00-5-1
Fumbles-Lost4-12-0
Penalties-Yards1-57-55
Individual leaders
RUSHING — West Middlesex, Kyle Allen 22-84, Saylor 7-77; Mercer, Huntley 14-184, Davis 22-161, Erdos 10-97, Hennegan 5-61
PASSING — West Middlesex, Wimer 2-5-0-72; Mercer, Erdos 0-5-1-0
RECEIVING — West Middlesex, Chupak 2-72
NEW CASTLE 45, MOHAWK 6
Mohawk0006—6
New Castle1413126—45
First Quarter
NEW CASTLE — Johnny Matarazzo 1 run (kick failed), 7:51
NEW CASTLE — Keith Keene 10 run (Justin Budai run), 2:44
Second Quarter
NEW CASTLE — Keene 67 pass from Michael Bongivengo (Jajaun Jay kick), 5:08
NEW CASTLE — Bongivengo 95 run (kick failed), 0:54
Third Quarter
NEW CASTLE — Jalen Bailey 5 pass from Bongivengo (run failed), 5:54
NEW CASTLE — Justin Fleo 7 run (kick failed)
Fourth Quarter
NEW CASTLE —Fleo 13 run (kick failed), 10:15
MOHAWK — Jimmy French 1 run (run failed), 1:32
MohNC
First downs1216
Rushes-yards44-13025-267
Passing yards56187
Comp-att-int5-12-27-12-1
Individual leaders
RUSHING — Mohawk, Chuck Trott 6-51; New Castle, Keene 13-132
PASSING — Mohawk, Seth Powell 4-11-56-2; New Castle, Bongivengo 7-11-187-1
RECEIVING — Mohawk, Henry 2-22; New Castle, Brandon Burley 2-67
SCHEDULE TODAY FOOTBALL
Mooney vs. Cols. Watterson at Fitch, 7:30 p.m.
Youngstown Christian vs. Pymatuning Valley at Canfield, 7 p.m.
Southington at Cleveland Heights Lutheran East, 1 p.m.
BOYS SOCCER TOURNAMENT DIVISION II
West Branch at Mooney, 5 p.m.
DIVISION III
Warren JFK at Badger, 3 p.m.
VOLLEYBALL TOURNAMENT DIVISION I
At Stow-Munroe Falls High
Stow-Munroe Falls vs. Boardman, 2 p.m. Winner advances to Hudson regional.
TUESDAY SOCCER BOYS REGIONAL SEMIFINAL DIVISION II
(At Solon)
Mooney-West Branch winner vs. University Heights winner, 7 p.m.
DIVISION III REGIONAL SEMIFINAL
(At Twinsburg)
Warren JFK-Badger winner vs. Chardon winner, 7 p.m.
WEDNESDAY SOCCER GIRLS REGIONAL SEMIFINAL DIVISION I
(At Twinsburg)
Howland vs. Shaker Heights, 7 p.m.
DIVISION II
(At Kent Roosevelt)
Mooney vs. Chagrin Falls, 7 p.m.