GRADS LIST
GRADS LIST
The following students were awarded bachelor's degrees unless otherwise noted:
UNIVERSITY OF TOLEDO, Toledo, Ohio
Struthers: Laura M. Berry, business administration, marketing.
Boardman: Daniel G. Carhart, business administration, professional sales; Jenna M. Delisio, business administration, marketing.
Hubbard: Anne M. Fox, master of business administration, management.
Canfield: Lindsay A. Francis, civil engineering; Brett S. Gleydura, business administration, accounting; David A. Vodhanel, chemical engineering; Eric J. Welch, civil engineering.
Newton Falls: Haley B. Lenarcic, education, early childhood education.
Lisbon: Christopher J. Muntean, chemical engineering.
VIRGINIA TECH, Blacksburg, Va.
Struthers: Christopher Wilson, master's degree in environmental engineering.
UNIVERSITY OF DAYTON, Dayton, Ohio
Ellwood City, Pa.: Ryan Curry, criminal justice studies.
PENNSYLVANIA STATE UNIVERSITY, all branches
Warren: Sky Yang, marketing.
Youngstown: Bridget A. Connolly, associate degree, physical therapist assistant; Melissa R. Eynon, associate degree, physical therapist assistant.
New Castle: Craig P. Davis, supply chain and information systems; Shaun M. Doran, forest science; Diane E. Farris, business, with distinction; Kelly L. Stalma, advertising-public relations; Lauren L. Wagner, psychology.
Ellwood City: Christina R. Fidell, applied psychology; Amber L. Lockawich, master of education, training and development.
Pulaski: Susan J. Dreher, business; Rachelle L. Gill, nutritional sciences; Michelle M. Smith, human development and family studies.
New Wilmington: Jonathan C. McGrath, forest science; Lynne C. Winter, psychology.
Wampum: Scott P. Mckenzie, crime, law and justice; Jessica T. Tillia, environmental resource management.
Edinburg: Bruce E. Rayner, business.
Hermitage: Juley A. Alford, business, with distinction; Cynthia J. Black, nursing, with distinction; Joni L. Darby, nursing; Sarah M. Gates, nursing, with highest distinction; Melissa A. Goda, business; Melissa J. Jones, associate in letters, arts and sciences; Megan L. Kelley, business; Aaron J. McKendry, industrial engineering; Marco L. Miller, associate degree, human development and family studies; Tyler F. Palmer, management information systems; Jacob W. Purdie, letters, arts and sciences; Matthew P. Schibli, finance; Joshua D. Shaffer, environmental resource management.
Mercer: Rachel P. Anson, film and video; Andrew R. Narlee, business; Kary M. Reese, human development and family studies, with distinction; Christopher E. White, agricultural science.
Sharon: Jennifer L. Baum, elementary and kindergarten education; Christina L. Buchanan, associate in letters, arts and sciences; Christopher E. Hvizdak, communication and media studies; Randy S. Martell, psychology; Alexandra A. Nagel, associate in letters, arts and sciences; Ramona Peagler, associate degree, human development and family studies; Sean C. Resele, business; Jayme L. Stewart, human development and family studies.
Grove City: Jenna R. Beck, psychology; Andrea D. Isacco, associate degree, human development and family studies; Ezekiel R. Seivers, horticulture; Keturah L. Welton, psychology.
Farrell: Maria J. Bralich, associate in information sciences and technology; Kristine L. Burkes, associate in letters, arts and sciences; Tracy G. Hughes, associate in letters, arts and sciences; Wade T. Massey, advertising-public relations.
Greenville: Danny L. Brison, business; Tonja C. Fleischer, associate in letters, arts and sciences; Elizabeth C. Henry, business, with distinction; Carl L. Kerekes, business; Jennifer P. Kneeland, human development and family studies; Kenneth R. Myers, associate degree, physical therapist assistant; Julia J. Savnik, general arts and sciences.
Transfer: Dawn M. Cutshaw, associate in letters, arts and sciences, with distinction; Michael A. McGrath, computer engineering.
Sharpsville: Stephen R. Feigert, business; Brian J. Roch, mechanical engineering; Kelly F. Shaw, associate in letters, arts and sciences; James P. Sommerfeld, biology.
Jamestown: Julie A. Fry, human development and family studies; Benjamin S. McElhaney, plastics engineering technology.
Fredonia: Kenneth T. Hoovler, mechanical engineering technology.
Sandy Lake: Serena B. Ghering, advertising-public relations.
West Middlesex: Tracy J. Stover, business.